sobota, 10 lipca 2021 22:00

Kraków. Zawalił się strop w kamienicy na Grzegórzkach. Pod gruzami był człowiek

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zawalił się strop w kamienicy na Grzegórzkach. Pod gruzami był człowiek

W nocy z soboty na niedzielę zawalił się strop w kamienicy przy ulicy Zygmunta Augusta, na krakowskich Grzegórzkach. Mężczyznę uwięzionego pod gruzami uratowali strażacy.

10 lipca około godziny 22:10 w kamienicy przy ulicy Zygmunta Augusta na krakowskich Grzegórzkach zawalił się stropu pomiędzy kondygnacjami I a II. W tym czasie w mieszkaniu przebywał lokator, który spadł do mieszkania poniżej.

Przybyli na miejsce strażacy wyłamali drzwi do mieszkania na pierwszym piętrze i w gruzach odnaleźli poszkodowanego mężczyznę. To prawdziwy cud, że nic mu się nie stało. Mężczyzna nie stracił nawet przytomności. Ratownicy przekazali do załodze karetki pogotowia. Jak się okazało, nie było również konieczności zatrzymania go w szpitalu.

W działaniach ponadto udział wzięły 4 zastępy straży pożarnej, Oficer Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Specjalistyczna Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza "KRAKÓW-5", Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "KRAKÓW-3", załoga KP II oraz Pogotowie Energetyczne, a także Pogotowie Gazowe.

Informację o zdarzeniu zamieściła strona Kraków 112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Około godziny 22:10, w kamienicy przy ulicy Zygmunta Augusta, w krakowskich Grzegórzkach, doszło do zawalenia stropu...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Sobota, 10 lipca 2021

foto: Fb. Kraków 112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje