środa, 10 stycznia 2024 08:07

Kraków. Znaleziono gotówkę! Spora suma pieniędzy czeka na właściciela

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Znaleziono gotówkę! Spora suma pieniędzy czeka na właściciela

Biuro Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa donosi o odnalezieniu sumy gotówki przekraczającej 5 tysięcy złotych. Pieniądze zostały znalezione na obszarze Krakowa.

Właścicielowi zostanie wydana gotówka pod warunkiem uprawdopodobnienia przez właściciela prawa do jej posiadania.

Aby uzyskać wszelkie informacje dotyczące znalezionych przedmiotów, można skorzystać z poniższych metod:

  • mailowo: brz@um.krakow.pl
  • telefonicznie: 12 616 5711 i 12 616 5682
  • przez ePUAP: Skrytka podawcza Urzędu Miasta Krakowa /UMKr/SkrytkaESP – za pośrednictwem formularza zapytania o znalezioną rzecz lub formularza pisma ogólnego kierowanego do Urzędu Miasta Krakowa

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Biura Rzeczy Znalezionych.

W minionym roku do Biura Rzeczy Znalezionych wpłynęła kwota niemal 45 tysięcy złotych, znalezionych w różnych miejscach i okolicznościach na obszarze Krakowa. Pieniądze najczęściej pojawiały się w galeriach handlowych, środkach transportu publicznego, na ulicach lub chodnikach, a także w miejscach kultury, takich jak kina czy teatry.

Oprócz krajowej waluty, Biuro Rzeczy Znalezionych przyjmuje również znalezione na terenie miasta obce waluty. W ubiegłym roku było to prawie 4000 euro, ponad 500 dolarów amerykańskich oraz kilkadziesiąt funtów brytyjskich. W depozycie przechowywane są także waluty "egzotyczne", takie jak juany chińskie, wony południowokoreańskie czy dirhamy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warto zaznaczyć, że pieniądze, które nie zostaną odebrane przez właściciela w ciągu dwóch lat, stają się własnością osoby, która je znalazła. W przypadku braku informacji o znalazcy, pieniądze przechodzą na własność miasta.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka