poniedziałek, 28 lutego 2022 06:34

Krakowski szpital prowadzi zbiórkę dla ofiar. "Przyjaciele jesteśmy z Wami!"

Autor Marzena Gitler
Krakowski szpital prowadzi zbiórkę dla ofiar. "Przyjaciele jesteśmy z Wami!"

Krakowski Szpital Babińskiego wraz z Fundacją Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca organizują pomoc dla ofiar i ludzi dotkniętych wojną na Ukrainie.

"Przyjaciele jesteśmy z Wami! Od 2006 r. do czasu pandemii prowadziliśmy intensywną współpracę z ukraińskimi szpitalami psychiatrycznymi we Lwowie (Kulparków) i w miejscowości Zakład. Z Kulparkowem łączy nas historia - przed wojną mieliśmy nawet wspólną dyrekcję. W ostatnich latach prowadziliśmy projekt edukacyjny na rzecz rozwoju terapii zajęciowej i rehabilitacji w szpitalach na Ukrainie, co roku grupy ukraińskie przyjeżdżały do Szpitala Babińskiego a nasi pracownicy jeździli do Lwowa i Zakładu. Spotkaliśmy tam wielu życzliwych i serdecznych ludzi, mamy tam Przyjaciół. Czekaliśmy na koniec pandemii, aby wrócić do projektu i wzajemnych wymian... Myślami jesteśmy z Wami!" - napisał na swojej stronie "Babiński" już 24 lutego, na wieść o rosyjskiej agresji.

Przyjaciele jesteśmy z Wami! Od 2006 r. do czasu pandemii prowadziliśmy intensywną współpracę z ukraińskimi szpitalami...

Opublikowany przez Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie Czwartek, 24 lutego 2022

Placówka zbiera materiały opatrunkowe, koce, pościel, śpiwory, karimaty i środki higieny osobistej. "Dołącz do nas! Wesprzyj nasze działania" - apeluje na Facebooku.

POMOC DLA UKRAINY - ZBIÓRKA Szpital Babińskiego wraz z Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca organizują...

Opublikowany przez Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie Piątek, 25 lutego 2022

Przedmioty można dostarczać do budynku nr 14 Centrum Terapii (przy rondzie głównym szpitala) w godz. 9.00 – 14.00 w dni powszednie.

Telefon kontaktowy: (12) 65 24 466 lub 467

Pomoc można też wspierać finansowo przekazując darowiznę pieniężną na nr konta Fundacji Deca: 22 1240 4432 1111 0000 4736 1119 – z dopiskiem “Ukraina”.

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego to największy i najnowocześniejszy szpital psychiatryczny w Małopolsce. Od 2006 roku ośrodek prowadził intensywną współpracę z ukraińskimi szpitalami psychiatrycznymi we Lwowie (Kulparków) i w miejscowości Zakład.

W ostatnich latach placówka prowadziła projekt edukacyjny na rzecz rozwoju terapii zajęciowej i rehabilitacji w szpitalach na Ukrainie, co roku grupy ukraińskie przyjeżdżały do Szpitala Babińskiego, a jego pracownicy jeździli do Lwowa i miejscowości Zakład.

fot. Fb. Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje