sobota, 25 listopada 2023 12:23

Krakowski teatr odwołuje spektakle. Powodem COVID-19

Autor Patryk Trzaska
Krakowski teatr odwołuje spektakle. Powodem COVID-19

Teatr Groteska odwołuje swoje spektakle. Powodem jest choroba jednego z aktorów pracujących przy nich. Jak się okazuje, mężczyzna zachorował na COVID-19.

Pomimo że od wybuchu pandemii COVID-19 minęły już trzy lata, zagrożenie wciąż jest aktualne. Jak przekonują eksperci, maseczki i płyny do dezynfekcji zostały już wyparte z naszej pamięci, jednak to nie oznacza, że wirus zniknął.

Dotkliwie przekonał się o tym krakowski Teatr Groteska. Przez chorobę jednego z aktorów, spektakle zostały odwołane. "Drodzy Widzowie, uprzejmie informujemy, że ze względu na chorobę aktora Teatr Groteska odwołuje wszystkie spektakle zaplanowane w terminie od 22 listopada 2023r. do 28 listopada 2023r. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane" – napisał teatr na Facebooku.

Jak dowiedziała się Interia, aktor zachorował na koronawirusa. podjęliśmy trudną dla nas decyzję o zdjęciu najbliższych spektakli. Istniała obawa, że zakażone mogą zostać kolejne osoby zarówno w teatrze, jak i na widowni. Do 28 listopada odwołaliśmy wszystkie występy — przekazał portalowi dyrektor Teatru Groteska, Karol Suszczyński. Liczmy, że takie prewencyjne działania przyniosą skutek i szybko wznowimy prace. Część osób obecnie została skierowana na pracę zdalną — dodał i obiecał, że osoby, które wykupiły bilet na odwołane spektakle, otrzymają zwrot pieniędzy.

Przypomnijmy, że rośnie ilość osób zakażonych koronawirusem. Tylko wczoraj (24 listopada) 1 590 osób zachorowało na COVID-19. Z tego powodu, od 6 grudnia nowa szczepionka na COVID-19 będzie dostępna w przychodniach i aptekach. Tak zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia.

Fot.: Wikipedia (Pawel Swiegoda)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka