wtorek, 25 stycznia 2022 12:14

Laser Leica Lino: Przekonaj się, co ma do zaoferowania naprawdę dobry laser krzyżowy

Autor Artykuł sponsorowany
Laser Leica Lino: Przekonaj się, co ma do zaoferowania naprawdę dobry laser krzyżowy

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest laser krzyżowy i do czego służy. Laser krzyżowy można porównać do rozbudowanej poziomicy laserowej, która emituje kilka wiązek światła laserowego w pionie i poziomie. W wariancie podstawowym (najprostsze dostępne na rynku urządzenia) laser krzyżowy emituje jedną pionową i poziomą wiązkę, które przecinają się pod kątem prostym. Dostępne są również bardziej zaawansowane lasery, jak laser Leica Lino.

Laser Leica Lino

Laser Leica Lino to nie jedno urządzenie, a szereg laserów punktowych oraz krzyżowych przeznaczonych do prac wykończeniowych i budowlanych. Jak przystało na urządzenia renomowanej szwajcarskiej marki lasery Lino odznaczają się wysoką precyzją działania, która idzie w parze z bogatą funkcjonalnością oferowanych urządzeń. W ramach grupy Lino dostępnych jest pięć laserów punktowych i krzyżowych.

Laser Leica Lino znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyznaczenia poziomu, pionu, kątów prostych czy też wytyczenia elementów. Dodatkowo klasa odporności IP54 czyni lasery krzyżowe Leica Lino wysoko precyzyjnymi narzędziami budowlanymi, które są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając laser z oferty laserów Leica Lino?

Jeśli przyjrzymy się bliżej opisom poszczególnych urządzeń szybko zorientujemy się, że każdy model z grupy laserów krzyżowych Leica Lino charakteryzuje się innym rodzajem działania. Niektóre z oferowanych laserów wyznaczają same linie, inne wskazują tylko punkty, a jeszcze inne łączą obie te cechy dla jeszcze większego komfortu pracy.

Co ważne, wszystkie lasery oferowane w ramach linii produktowej Leica Lino mogą być zasilane na trzy sposoby, co znacząco zwiększa spektrum ich zastosowania nawet w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy.

Urządzenia mogą być zasilane:

  • za pomocą baterii litowo-jonowej,
  • przy użyciu baterii alkalicznych,
  • po podłączeniu do źródła zasilania.

Lasery krzyżowe z funkcją samopoziomowania

Lasery krzyżowe Leica Lino zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o szybkiej i efektywnej pracy. W tym celu producent wyposażył urządzenia w funkcję samopoziomowania. Co to oznacza? Funkcja samopoziomowania to bardzo duże udogodnienie, z którego większość operatorów lasera korzysta nie wiedząc nawet o tym, że funkcja już zadziałała. Wynika to z faktu, iż wychylenie urządzenia w zakresie ±4° jest automatycznie korygowane. Jeśli wychylenie jest większe urządzenie informuje nas o tym alarmem, dzięki czemu możemy zapobiec błędom w pomiarach. W praktyce obsługa urządzenia w większości przypadków sprawdza się więc do jego ustawienia i włączenia.

Technologia - najnowsze informacje