wtorek, 24 marca 2020 13:20

Leczenie ortodontyczne - czym jest ortodoncja?

Autor Głos 24
Leczenie ortodontyczne - czym jest ortodoncja?

W dobie współczesnej mamy do czynienia z bardzo dużą popularnością leczenia ortodontycznego. Rozwój tej branży, obecność nowoczesnych materiałów i aparatów powoduje, że takiemu leczeniu mogą poddawać się osoby w każdym wieku. Leczenie ortodontyczne to nic innego jak poprawa występujących wad zgryzu. Mówiąc o leczeniu ortodontycznym, istotne jest skierowanie się do odpowiedniego specjalisty. Na pewno w tym względzie właściwym miejscem będzie oleśnicka klinika dentystyczna o nazwie Ezdent. Ponadto także bardzo ważne jest to, aby w porę zauważyć występujące wady.

Przebieg leczenia ortodontycznego

Zasadniczo leczenie ortodontyczne jest czasochłonne i z tym należy się liczyć. Przebiega ono wieloetapowo. Takiego leczenia nie można sprowadzać tylko i wyłącznie do kilku wizyt czy też do założenia aparatu ortodontycznego Do podstawowych etapów leczenia ortodontycznego należy zaliczyć:

- wstępna konsultacja wraz z diagnostyką,

- wykonanie obrazów rentgenowskich,

- wykonanie odcisków gipsowych,

- założenie konkretnego planu przeprowadzenia leczenia,

- założenie stosownego aparatu ortodontycznego,

- wizyta kontrolna,

- zdjęcie aparatu ortodontycznego,

- retencja, czyli inaczej ujmując utrwalenie uzyskanych efektów,

W każdym przypadku należy mówić o pewnym indywidualnym podejściu do zagadnienia związanego z leczeniem ortodontycznym. Decyzję podejmuje w tej sytuacji konkretny ortodonta Oleśnica jest miejscem, w którym funkcjonuje profesjonalna klinika zatrudniająca wysokiej klasy profesjonalistów z tej dziedziny. Tym samym można także mówić o dużej dozie pewności prowadzonego leczenia.

Leczenie ortodontyczne u dzieci

Leczenie ortodontyczne może być wskazane lub nawet wymagane już u dzieci, które mają kilka lat. Prowadzona w tym przypadku terapia ma na celu przywrócenie prawidłowej funkcji ich mięśni żuchwy. To ma swoje przełożenie na możliwość prawidłowego rozwoju danego pacjenta. Ortodoncja zna wiele sposobów na prowadzenie takiego leczenia. W tym przypadku najczęściej stosowane są płytki przedsionkowe, których zadaniem jest wzmocnić mięśnie warg. Ponadto także stosowane są płytki Schwarza. Ten element ma za zadanie stymulować uzyskanie prawidłowej pozycji języka. Jeśli mowa jest o dzieciach nieco starszych, u których obserwuje się zjawisko wymiany zębów mlecznych na stałe, stosowane są zazwyczaj płytki Schwarza. Ich pozytywną funkcją jest regulacja prawidłowego wyrzynania się zębów stałych. W tym względzie konkretne decyzje podejmuje odrębny ortodonta po zapoznaniu się z daną sytuacją.

Leczenie osób dorosłych

Leczenie ortodontyczne u osób dorosłych prowadzone jest zazwyczaj przy użyciu stałych aparatów ortodontycznych. W tym względzie kliniki ortodontyczne dają pacjentowi szerokie możliwości aparatów ortodontycznych. Mogą to być widoczne aparaty przedsionkowe. Poza tym pacjent może wybrać dla siebie także aparaty w pełni estetyczne oraz pół estetyczne, które są wykonane z porcelany. Ten rodzaj aparatów ortodontycznych jest stosowany przez osoby, którym zależy na dyskrecji.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje