sobota, 6 marca 2021 07:47

Legenda Skotnik. Opowieść o psie, który wyprowadził w pole niejednego Inspektora KTOZ-u

Autor Artykuł partnera
Legenda Skotnik. Opowieść o psie, który wyprowadził w pole niejednego Inspektora KTOZ-u

Z cyklu "Z pamiętnika inspektora", relacjonuje inspektor Filip.


W końcu, po 3 ponad latach i wielu próbach, udało się. Mamy go!!!
Jest bezpieczny w schronisku!

Opowiem Wam dzisiaj historię psa, który dla naszych pracowników stał się legendą. Wszystko zaczęło się, kiedy rozpocząłem pracę w KTOZ.
Urywały się telefony ze zgłoszeniami o psie błąkającym się w Skotnikach.
Dowiedziałem się wtedy, że jest to psiak, którego próbujemy złapać bez skutku
od 3 lat. Informacja, że nasz ś.p. inspektor Andrzej Mosór, (niezastąpiony Człowiek, dla którego nie było psa nie do złapania), również wielokrotnie próbował go złapać, sprawiła, że historia tego psiaka, zaintrygowała mnie jeszcze bardziej.
W niedługim czasie wraz z Dog Alert zorganizowaliśmy dużą akcję.

Strategia - antyterroryści.


Podjeżdżamy wypchanym w ludzi i sprzęt samochodem, wyskakujemy ze wszystkich stron, łapiemy naszego gagatka.Plan na pozór prosty do zrealizowania  , ale nie tym razem. Cwaniak przemyka między nogami i ucieka.
Szybkie przegrupowanie, zmiana samochodu (pierwszy "spalony"), ruszamy w pościg. Pisk opon zawracanie, zajeżdżamy drogę strzelamy z siatki. Jest! trafiony.  Ucieka dalej gryząc siatkę, w którą jest zaplątany. Biegniemy za nim, żeby go złapać, niestety spryciarz się wyplątuje i ucieka.

Kolejna próba złapania - techniką na przejeżdżający samochód.


Wychylam się z auta z narzędziem do łapania, nasz król Skotnik idzie spokojnie ulicą. Kilkukrotnie próbowaliśmy zarzucić mu tzw. pętle na szyję, ale znów bezskutecznie.

Trzecim już pomysłem była metoda "na cyrkowca".

Z racji, że wiedzieliśmy, iż rowerzyści nie są lubiani przez legendę na czterech łapach, wymyśliliśmy, że jeden z inspektorów wsiada na rower, bierze narzędzie do łapania i gdy "nasz cel" będzie chciał go zaatakować, ten go umiejętnie złapie. Niestety, wyliczyliśmy, że aby plan się powiódł, inspektor musiałby mieć dodatkową parę rąk. Zrezygnowaliśmy z tego cyrkowego numeru.

Czwarty pomysł narodził się sam - Na bramę.


Kolejny telefon, tym razem dostajemy informację, że pies koczuje w jednym miejscu. Niewiele się zastanawiając, jadę na miejsce. Jest! Leży grzecznie, wpatruje się w głąb posesji. Po krótkiej rozmowie z właścicielami zwabiamy psa na teren posesji "za pomocą" suki z cieczką. Czekam na zewnątrz, aż wejdzie głębiej na teren posesji. Delikatnie zachodzę go od tyłu i zamykam bramę. Pies się orientuje co kombinuję i rusza na mnie. Brama nie zdążyła się zamknąć - pies ucieka ocierając się o nogę.

Postanawiamy zmienić taktykę.

O pomoc prosimy specjalistę - Jamora (HOTEL DLA PSÓW JAMOR ).
Zdobywamy wszelkie potrzebne informacje o tym, gdzie król przebywa, którędy chodzi, gdzie nocuje w ciepłe, a gdzie w zimne noce, gdzie odpoczywa w ciągu dnia.
Znajdujemy jego budę oraz miejsce gdzie się posila. Jeździmy, dokarmiamy, sprawdzamy jak często jest przy budzie. Wszystkie informacje przekazujemy Jamorowi. Ustalamy termin i cierpliwie czekamy. I jest!!!! Udało się!!!
Wczoraj w godzinach późnonocnych udało się złapać legendę i króla Skotnik w jednym. Został przetransportowany bezpiecznie do KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, gdzie odpoczywa po nocnej przygodzie.


Uprzedzając Wasze komentarze: Nie, nie byłoby mu lepiej na wolności.
Ten niesamowicie inteligentny i sprytny pies zasługuje na bezpieczny dom
u kochającego człowieka.
Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować mieszkańcom Skotnik za dokarmianie i wszelką pomoc,
Dog Alert za zaangażowanie oraz
HOTEL DLA PSÓW JAMOR za złapanie psa
Wielkie gratulacje oraz podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli

Jeśli widzisz zwierzę w potrzebie – reaguj !!!
Interwencje najlepiej zgłaszać telefonicznie do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami: tel. 12 421 77 72 lub 12 421 26 85
lub do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie:
tel. 12 429 74 72 lub 12 429 92 41

Ekologia - najnowsze informacje