czwartek, 4 marca 2021 10:02

Limanowa. Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet organizują protest

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet organizują protest

W najbliższą niedzielę, 7 marca, na limanowskim rynku zaplanowano protest, organizowany przez Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ma on być wyrazem solidarności z 17-letnią Małgorzatą i wszystkimi, którzy „odważyli się wyjść, zorganizować, zabrać głos”.

Komitet Obrony Demokracji wraz z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet organizują protest w Limanowej, w najbliższą niedzielę, 7 marca, o 11:30.

- Protest przeciwko władzy kosztuje w dużym mieście trochę wysiłku, od         jakiegoś czasu również odrobinę odwagi. Protest przeciwko władzy w niedużym mieście kosztuje trochę wysiłku, ale odwagi znacznie więcej. Protest przeciwko władzy w niedużym mieście, w którym na tę władzę głosuje ogromna większość mieszkańców, wymaga odwagi naprawdę dużej. W Limanowej protestowała nastolatka. Spotkały ją za to szykany, groźba zawrotnej kary pieniężnej z sanepidu, wreszcie proces sądowy, w którym kilka dni temu zapadł wyrok skazujący – tłumaczą organizatorzy.

Niedzielny protest ma być wyrazem solidarności z Małgorzatą i „wszystkimi – młodymi i starszymi – ludźmi, którzy odważyli się wyjść, zorganizować, zabrać głos”.

Limanowa. Sanepid zawiesił sprawę 17-latki, która zorganizowała Strajk Kobiet
Limanowski sanepid postanowił zawiesić sprawę 17-letniej Małgorzaty, która w październiku zorganizowała Strajk Kobiet. Decyzja podjęta zostanie dopiero w momencie, kiedy sąd prawomocnie zdecyduje, czy nastolatka naruszyła przepisy epidemiczne.

- Czy mamy się godzić z faktem, że w kwestii praw obywatelskich jest Polska A, Polska B, Polska C? Pod żadnym pozorem! Ani władza centralna, ani żadne lokalne sposoby wywierania presji nie mogą nas zastraszyć – zauważają organizatorzy. - Mieszkanko i mieszkańcu Limanowej i innych miejscowości w Polsce, niezależnie od miejsca na mapie, liczby ludności czy tego, z kim sympatyzuje tam większość: Konstytucja daje Ci prawo do uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach i do swobodnego wyrażania swoich poglądów publicznie!

fot. Tomasz Schenk

Limanowa - najnowsze informacje