środa, 3 marca 2021 07:24

Limanowa. Sanepid zawiesił sprawę 17-latki, która zorganizowała Strajk Kobiet

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Sanepid zawiesił sprawę 17-latki, która zorganizowała Strajk Kobiet

Limanowski sanepid postanowił zawiesić sprawę 17-letniej Małgorzaty, która w październiku zorganizowała Strajk Kobiet. Decyzja podjęta zostanie dopiero w momencie, kiedy sąd prawomocnie zdecyduje, czy nastolatka naruszyła przepisy epidemiczne.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, sanepid w Limanowej zdecydował się zawiesić sprawę 17-latki, która zorganizowała Strajk Kobiet. Manifestacja, o której mowa, odbyła się 27 października w formie wydarzenia na Facebooku. Osoby, które w niej uczestniczyły, zebrały się z transparentami i tablicami, na płycie rynku w Limanowej, skandując hasła.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej postanawia zawiesić z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – czytamy w postanowieniu wydanym przez sanepid w sprawie nastolatki. Za organizację manifestacji w rodzinnej Limanowej groziła jej kara do 30 tysięcy złotych. Sprawa była badana przez sanepid od czterech miesięcy.

Groźny wypadek na DK28! Na miejscu LPR
Tuż po godzinie trzynastej na drodze krajowej w Gruszowcu doszło do dramatycznego wypadku. Trzy osoby są ranne, interweniowało LPR!

Decyzja o wydaniu kary przez sanepid bądź odstąpieniu od niej jest uzależniona od wyroku sądu. Jak informuje Gazeta Wyborcza, w wydanym oświadczeniu napisano, iż “rozpatrzenie ma wpływ na zakończenie postępowania administracyjnego (...) i wydania stosownej decyzji”.

W ubiegłym tygodniu limanowski Sąd Rejonowy uznał dziewczynę za winną naruszenia przepisów epidemicznych. Był to jednak wyrok nakazowy. 17-latka została przez sąd ukarana naganą i zwolniona z pokrycia kosztów sądowych. Jednocześnie uniemożliwiono jej obronę, gdyż wyrok wydano bez udziału stron. Dziewczyna odwołała się od niego.

fot. ilustracyjne/Mateusz Łysik

Limanowa - najnowsze informacje