sobota, 9 czerwca 2018 09:24

Limanowa: Moc atrakcji dla każdego

Autor Marzena Gitler
Limanowa: Moc atrakcji dla każdego

Niedziela, 3 czerwca, w Parku Miejskim w Limanowej minęła pod znakiem tradycyjnego pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, połączonym z prezentacjom artystycznym Dziecięcej Triady Artystycznej oraz IX Limanowskiego Talent Show.

Gości w parku przywitała dyrektor LDK Magdalena Szczygieł-Smaga, po oficjalnym rozpoczęciu na scenie amfiteatru w Parku Miejskim zaprezentowali się laureaci Dziecięcej Triady Artystycznej 2018. Ich występy przyciągnęły do limanowskiego parku kilkaset osób, a sami wykonawcy mieli okazję do wręczenia swoim rodzicom kwiatów przygotowanych przez członkinie pracowni robótek ręcznych pani Stanisławy Oleksy, działającej przy LDK.

W przerwie między występami życzenia dla dzieci i rodziców złożyli Burmistrz Miasta Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz. Po życzeniach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców tegorocznej Dziecięcej Triady Artystycznej pod Patronatem Burmistrza, która ma już 37 lat.

Nagrodę w kategorii "Przedszkola" odebrały Agnieszka Jarzębińska oraz Izabela Wójcik dla Przedszkola “Słoneczko” w Limanowej. Nagrodę w kategorii “Szkoły Podstawowe” odebrała Anna Mordarska dla Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.

Po godzinie 16:00 sceną zawładnęli uczestnicy IX Limanowskiego Talent Show. Walczących o nagrody i wyróżnienia oceniało Jury w składzie Artur Kmiecik, Bożena Górecka-Tokarczyk oraz Paweł „Pablo” Mucha. Jury oceniało 45 prezentacji, a po dyskusji w kuluarach nagrodzono: Marlenę Mazgaj (I miejsce), Julię Bujak (II miejsce) oraz Aleksandrę Semerdę (III miejsce). Wyróżniono: Magdalenę Mól wraz z Magdaleną Augustyniak, Beatę Król, Julię Łukasik, Annę Jonik, Aleksandrę Śliwę, Zuzannę Struzik.

Uczestnicy konkursu walczyli o nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa oraz o udział w warsztatach artystycznych prowadzonych we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzyka Świata „Akord”, których efektem końcowym będzie występ w trakcie koncertu podczas Dni Limanowej 2018. Na scenie Dni Limanowej nastąpi również uroczyste wręczenie nagród.
Organizatorzy przygotowali w tym dniu wiele bezpłatnych atrakcji: zjeżdżalnie, dmuchańce, łódki, kule wodne, animacje, wóz strażacki, ambulans, konkursy z nagrodami, stoisko Radioklubu Beskid, szkoły McGregor, a także smakołyki takie jak wata cukrowa, lody i popcorn.

W Dzień Dziecka włączyło się również Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, które przygotowało na ten dzień dla dzieci nie lada gratkę - wystawę pt. "Królestwo Baśni" zorganizowaną przez limanowskie muzeum i Fundację Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej z Nowego Sącza. W jej ramach obejrzeć było można kolekcję książek z bajkami i baśniami z całego świata oraz piękne kostiumy stworzone w pracowni Maymerlin.

Inf. i foto: UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka