środa, 18 maja 2022 10:45

Lokalizacja telefonu? Tak, ale tylko ze sprawdzonych źródeł

Autor Artykuł sponsorowany
Lokalizacja telefonu? Tak, ale tylko ze sprawdzonych źródeł

Lokalizowanie telefonu po numerze to nie jest nowa opcja w Internecie. Takie obrazki szalały 10 lat temu, może nawet 15. Swoją największą popularność mają już za sobą, od kiedy część telefonów umożliwiła kontrolowanie czyjegoś położenia za pomocą specjalnej aplikacji wgranej w telefon. Ale wiele ludzi wciąż chce lokalizować, sprawdzać, mieć pewność i trzymać rękę na pulsie. Więc jak tylko widzą takie informacje jak "zlokalizuj telefon bliskiego po numerze telefonu" - w zasadzie lecą jak ćmy do ognia. Dzisiaj przedstawiamy wam informacje dlaczego to nie działa, czy to legalne i co na pewno zadziała w kwestii namierzania czyjegoś telefonu.

Namierzanie po numerze telefonu? Dobre sobie...

Wiele firm oferuje takie rzeczy jak sprawdzanie lokalizacji po numerze telefonu. Jak wpiszecie sobie w wyszukiwarkę Google takie frazy jak "lokalizowanie telefonu", "znajdź mój telefon" czy jakąkolwiek inną frazę związaną z namierzaniem telefonu to większość wyników to "szybkie lokalizowanie numeru telefonu", gdzie wystarczy jedynie wpisać czyjś numer telefonu, czasami nawet swój numer telefonu, aby dostawać informacje i... I co? I nic. Bo to po prostu nie działa. No, może nie do końca nic, bo czasami kończy się to po prostu długim rachunkiem na kilkaset złotych, bo "niechcący" wyraziliśmy zgodę na pobieranie opłat, cyklicznych, często cotygodniowych, które znacznie obciążają konto. A jeszcze częściej nie potrafimy tego wyłączyć. Dlatego trzeba pamiętać, że namierzanie czyjegoś telefonu, jedynie za pomocą numeru telefonu, to działanie, które nie działa - nikt z typowych Kowalskich nie ma w domu tyle niezbędnego sprzętu, aby nam to zagwarantować. To działania, które zarezerwowane są dla policji, służb specjalnych, czasami detektywów. Nie ma się co czarować - to po prostu u nas nie zadziała.

No to jak nie tak... To jak?

Jeśli chcecie mieć pewność, że namierzycie telefon swój, bliskiego, męża, babci czy ciotki, i że to się uda, będzie skuteczne, z dokładnymi informacjami - powinniście znaleźć stronę, która oferuje aplikację śledzącą. Taką aplikację instaluje się na telefonie, który chcemy namierzać, wyraża się wszystkie zgody, ustawia w telefonie odpowiednie parametry i... gotowe. W naszym panelu wyświetla się lokalizacja, a czasami jeszcze są opcje dodatkowe np. lista połączeń czy SMS-y. To takie proste. I to coś, co faktycznie przyniesie nam konkretne informacje, a nie tylko pobierze nasze pieniądze i zostawi nas z niczym.

Czy to legalne?

Tak, jak najbardziej jest to legalne. Dobrze byłoby, żeby właściciel telefonu wiedział, że taką aplikację będzie miał i jeśli to dorosły - stosownym jest przeprowadzić rozmowę na ten temat. Jeśli zaś chodzi o dzieci, to w tej kwestii decyduje oczywiście rodzic. Jest to zdecydowanie rozwiązanie dla bezpieczeństwa malucha, więc nie powinien się specjalnie buntować.

Koniecznie sprawdźcie jak takie rozwiązanie z aplikacją będzie się sprawdzało u was i nie dawajcie się więcej nabierać na piękne słowa, obietnice i inne tego typu podejrzane okazje.

Technologia - najnowsze informacje