poniedziałek, 27 stycznia 2020 11:22

Lokalizator dziecka - na co zwracać uwagę?

Autor Głos 24
Lokalizator dziecka - na co zwracać uwagę?

Nowoczesnym gadżetem, który może zwiększyć bezpieczeństwo dziecka zdobywającego coraz większą samodzielność, jest lokalizator GPS. Może mieć on formę smartwatcha – zegarka, który dziecko zakłada na nadgarstek i może wygodnie nosić, bez obaw o to, że zgubi go podczas aktywności fizycznej lub zabawy na świeżym powietrzu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając lokalizator dziecka?

Jaka jest dokładność działania lokalizatora?

Podstawową funkcjonalnością zegarka – smartwatcha dla dziecka z GPS jest lokalizacja. Takie urządzenie powinno dawać możliwość lokalizacji z możliwie najwyższą dokładnością. Na przykład urządzenia marki CALMEAN – lokalizatory GPS dla dzieci są w stanie zaoferować lokalizację położenia naszej pociechy z dokładnością do kilku metrów w zasięgu działania sieci GPS. Dobrze by było, aby kupowany smartwatch lokalizował także dziecko na podstawie innych wskazań, niż tylko GPS. Jeśli znajdzie się ono poza zasięgiem GPS, lokalizator może je namierzyć poprzez sygnał operatorów komórkowych czy poprzez sieć WiFi, dzięki czemu rodzic nie straci możliwości zobaczenia, gdzie w danym momencie przebywa jego pociecha. Taka kontrola rodzicielska może być bardzo pożyteczna.

Czy można ustawić strefy bezpieczne?

Nowoczesne lokalizatory pozwalają na ustawienie funkcji tak zwanej strefy bezpiecznej. Przed zakupem urządzenia sprawdźmy, czy jest to możliwe w jego przypadku. To funkcjonalność polegająca na ustawieniu na mapie obszarów, w których powinno przebywać dziecko w określonych porach. Czasem istnieje też możliwość określenia obszarów, w których pociecha w ogóle nie powinna przebywać. Jeśli w takim przypadku zegarek wykryje, że dziecko jest tam, gdzie nie powinno lub nie znajduje się w zdefiniowanym miejscu, powiadomi rodzica w aplikacji lub na telefon, a ten będzie mógł odpowiednio zareagować.

Czy lokalizator ma kartę SIM?

Wyposażenie smartwatcha w kartę SIM sprawia, że można dodać do lokalizatora dodatkowe, być może bardzo użyteczne dla rodzica i dziecka opcje, jak nasłuch otoczenia dziecka lub możliwość dzwonienia i wykonywania połączeń głosowych. Smartwatch wówczas może dzwonić i pozwala dziecku odbierać połączenia od zdefiniowanych numerów tak, jak zwykły telefon. Ograniczenie możliwości wykonywania połączeń do wcześniej ustalonych numerów to także element zabezpieczający nasze dziecko.

Elementem zabezpieczającym jest możliwość nasłuchu otoczenia dziecka w dowolnej chwili. Sprawdźmy, czy lokalizator ma tę opcję i jak ona działa w praktyce, czy np. nasłuch odbywa się w dyskretny sposób.

Lokalizator z przyciskiem SMS

Niektóre lokalizatory dla dzieci mają funkcję szybkiego powiadamiania rodziców, że dzieje się coś złego. To tak zwany przycisk SOS służący do wzywania pomocy.

Inne funkcje, o których można pomyśleć kupując lokalizator dziecka, to alarm i alerty informujące o zdjęciu zegarka z ręki, czy możliwość mierzenia kroków oraz przeglądania historii lokalizacji. Poza wszystkim lokalizator powinien być atrakcyjnym urządzeniem dla dziecka i pokazywać wyraźnie godzinę czy datę. Więcej informacji o takich rozwiązaniach znajdziesz tutaj: https://www.calmean.com/blog/smartwatch-dla-dziecka-funkcje-ktore-moga-ci-sie-przydac/

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka