poniedziałek, 20 września 2021 09:21

Łomnica-Zdrój. Pożar strawił cały budynek. W środku były zwierzęta

Autor Aleksandra Tokarz
Łomnica-Zdrój. Pożar strawił cały budynek. W środku były zwierzęta

13 zastępów straży pożarnej i 41 strażaków przez ponad siedem godzin walczyło z pożarem w Łomnicy-Zdroju. Ogień objął budynek gospodarczy, w którym znajdowały się zwierzęta hodowlane. Niestety, nie udało się ich uratować.

18 września, tuż po godzinie 23, zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz dziesięć zastępów z  OSP zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Łomnicy Zdroju.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek gospodarczy. Obiekt w całości objęty był pożarem. W pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny. Przed przyjazdem straży właściciele odłączyli prąd w budynku. W płonącym budynku znajdowały się zwierzęta hodowlane tj. koń, cielęta i świnie. W chwili dotarcia straży na miejsce pożaru, dach budynku oraz strop był już zawalony. Nie było możliwości dotarcia do zwierząt – relacjonują sądeccy strażacy.

Możliwości działań były mocno ograniczone ze względu na trudny teren. Strażacy nie mogli między innymi dojechać samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru. W wyniku pożaru spalił się budynek gospodarczy wraz z zawartością - maszynami i urządzeniami. Życie straciły także zwierzęta. Działania 13 zastępów i 41 strażaków trwały ponad siedem godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje