To już kolejny niewybuch znaleziony na terenie Małopolski. Tym razem jego odkrycia dokonali pracownicy budowlani, którzy o znalezisku natychmiast poinformowali policjantów.
14 września pracownicy budowlani podczas prac w miejscowości Łopuszna znaleźli niewybuch. O znalezisku powiadomiono dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował funkcjonariuszy z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny kalibru 75 mm. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie, którzy bezpiecznie zneutralizują niewybuch. W przypadku znalezienia niewybuchu, niewypału lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia należy jak najszybciej poinformować policję, która podejmie dalsze działanie. Jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

Inf. i fot.: KPP Nowy Targ








![[20.03.2026] Kapryśny piątek w Małopolsce. Wiosna flirtuje z zimą](https://cdn.glos24.pl/2026/03/Wawel_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)