poniedziałek, 7 października 2019 12:42

Łososina Górna: Finał „Muzyki zaklętej w drewnie”

Autor Marzena Gitler
Łososina Górna: Finał „Muzyki zaklętej w drewnie”

W ramach Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie” w zabytkowym kosciele pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej wystąpili Andrzej i Maja Sikorowscy.

Andrzej Sikorowski w duecie z córką Mają wystąpili 5 października z recitalem muzycznym w zabytkowym kościele pw.Wszystkich Świętych Łososinie Górnej. Koncert zakończył 13.edycję Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie”. Z piosenkarzami zagrał zespół w składzie: gitara, Mirosław Hady – perkusja, a także Tomasz Kupiec – kontrabas.

W pięknych wnętrzach XVIII-wiecznego, drewnianego kościoła wybrzmiały nie tylko znane przeboje grupy „Pod Budą” w której występował i dla której teksty pisał Andrzej Sikorowski, ale również znane piosenki z kariery solowej artysty m.in. "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", "Ale to już było" czy "Kraków Piwna 7". Oczywiście, nie mogło zabraknąć również muzyki pochodzącej z trzech wspólnie nagranych z córką Mają płyt ("Kraków-Saloniki", "Sprawa rodzinna", "Okno na Planty").

Koncert w wyjątkowy sposób połączył pokolenia oraz dwie muzyczne kultury: polską i grecką. Publiczność wysłuahcała kilku utworów greckich śpiewanych w oryginale przez dwujęzyczną (za sprawą matki Greczynki) młodą wokalistkę.

Za sprawą muzyki wykonywanej w tak wyjątkowej scenerii o udało się wprowadzić publiczność w liryczną opowieść o rodzinie, podróżowaniu oraz poszukiwaniu własnej tożsamości we współczesnym świecie. Poezja i muzyka doskonale współgrały ze sobą, sprawiając ze licznie zgromadzona publiczność mogła przenieść się, wspólnie z artystami, w barwny świat wyobraźni oraz znaleźć czas na chwile oddechu oraz refleksji, tak potrzebnej każdemu wśród tempa codziennego życia.

Organizatorem Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie”, którego tegoroczny finał odbył się w Łososinie Górnej, jest Małopolska Organizacja Turystyczna.

inf. Powiat Limanowski foto: Kamil Bańkowski Muzyka zaklęta w drewnie facebook

Limanowa - najnowsze informacje