środa, 15 stycznia 2020 23:34

Ľubomír Tupta z włoskiego Hellas Verona wzmacnia drużynę Białej Gwiazdy

Autor Tomasz Stępień
Ľubomír Tupta z włoskiego Hellas Verona wzmacnia drużynę Białej Gwiazdy

Zimową przerwę Biała Gwiazda wykorzystuje na dokonanie kadrowych wzmocnień. Jednym z zawodników, którzy zasilą szeregi drużyny jest Ľubomír Tupta, przechodzący do Wisły Kraków na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Dodatkowo, klub z Reymonta zagwarantował sobie prawo do kwotowego udziału w kolejnych transferach tego zawodnika.

Ľubomír Tupta, urodzony 27 marca 1998 roku w Prešovie, pod Wawel przyjechał z włoskiego Hellas Verona. Słowak swoją karierę rozpoczął w TJ Jarovnice, aby następnie przenieść się do 1. FC Tatran Prešov, skąd w wieku 16 lat zdecydował się przeprowadzić na Sycylię. Przejście to umożliwił mu występ na międzynarodowym turnieju Frenz International Cup, w którym brał udział z kolegami z reprezentacji Słowacji U-15 i w którym zanotował 7 trafień, zostając tym samym najlepszym strzelcem imprezy. W mieście u stóp Etny nie zagrzał jednak długo miejsca i w sezonie 2015/2016 został wypożyczony do Hellas Verona, gdzie dołączył do młodzieżowego zespołu, w barwach którego rozegrał łącznie 76 spotkań, notując przy tym 44 trafienia. Uważany za talent słowacki prawonożny napastnik w pierwszej drużynie wystąpił w 24 meczach.

Tupta ma za sobą występy w słowackich reprezentacjach młodzieżowych, ostatnio biorąc udział w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21, które rozegrane zostaną w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii.

info i fot: Wisła Kraków

Sport

Sport - najnowsze informacje