poniedziałek, 12 września 2022 12:58

Macierzyństwo – instynktowne czy szczegółowo zaplanowane działanie?

Autor kal
Macierzyństwo – instynktowne czy szczegółowo zaplanowane działanie?

Bycie rodzicem to piękny stan, na który składają się niezapomniane chwile towarzyszące nam do końca życia. Co naturalne, każda mama i każdy tata pragną wszystkiego, co najlepsze dla swoich pociech i już od samego początku, jeszcze przed ich urodzeniem, starają się stanąć na wysokości zadania. Czy jednak możliwe jest zaplanowanie i przygotowanie się na każdą ewentualność? A może lepiej zawierzyć instynktowi rodzicielskiemu? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

  1. Czy można zaplanować płeć dziecka?
  2. Kalendarz chiński – zabawa czy sprawdzony sposób?
  3. Jak dbać o rozwój dziecka?

Świadome i racjonalne planowanie macierzyństwa jest jak najbardziej wskazane. Oczywiście, nie idzie przewidzieć i ustalić wszystkiego jeszcze przed narodzeniem maleństwa, o czym szybko się przekonamy. Każde dziecko jest inne, rozwija się w swoim tempie i kreuje własne zainteresowania, lecz przygotowany rodzic na różne ewentualności na pewno poradzi sobie z czekającymi go obowiązkami...

arytmetyka mentalna

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Przyszli rodzice powszechnie zastanawiają się, kiedy kształtuje się płeć dziecka i czy istnieje sposób, żeby na nią wpłynąć. Otóż musimy zdać sobie sprawę z faktu, że jest to skomplikowany proces, uzależniony od bardzo wielu czynników. Kluczowe są geny przekazywane przez rodziców, hormony, ale także sam moment zapłodnienia. Nie oznacza to, że płeć ustalona zostaje zaraz po nim – określa się dopiero po kilku tygodniach!

Kalendarz chiński – zabawa czy sprawdzony sposób?

Istnieje wiele domniemanych sposobów na zaplanowanie płci dziecka. Jednym z popularniejszych jest chiński kalendarz płci. Jak sama nazwa mówi, pochodzi on z dalekiej Azji, wywodząc się z wierzeń ludowych. Do dzisiaj Chińczycy wskazują na jego skuteczność, jednak naukowcy nie mają złudzeń: twierdzą, że opiera się tylko i wyłącznie na przypadku. Potraktować go możemy jako swojego rodzaju zabawę, rozładowanie emocji, których zapewne nie brakuje przy oczekiwaniu na poród maleństwa.

płeć dziecka

Jak dbać o rozwój dziecka?

Istotniejszym zadaniem jest zadbanie o prawidłowy rozwój naszej pociechy. Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby zagwarantować jej komfortowe życie, ale również pewną przyszłość. Intelekt dziecka możemy ćwiczyć, wyposażając je w zestawy zabawek edukacyjnych (warto szukać renomowanych przez ekspertów). Poza tym dobrym pomysłem jest stosowanie specjalistycznych metod wychowawczych jak np. arytmetyka mentalna (pobudza aktywność obu półkul mózgu i uczy szybkiego liczenia w pamięci).

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje