środa, 27 października 2021 12:39

Maczety, siekiera, rurki.. kibice z Krakowa jechali na mecz

Autor Mirosław Haładyj
Maczety, siekiera, rurki.. kibice z Krakowa jechali na mecz

Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji KWP we Wrocławiu na MOP Oleśnica Mała (powiat oławski) zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota. Podróżowało nim 4 mieszkańców Krakowa, jadących do Lubina na mecz piłki nożnej, pomiędzy drużynami Zagłębie – Lubin, Cracovia – Kraków. Policjanci ujawnili w pojeździe i zabezpieczyli 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę , 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek. Jeden z pasażerów, 26-letni krakowianin, przyznał się, że zabezpieczone przedmioty są jego własnością. Właściciel niebezpiecznych przedmiotów za ich posiadanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie mniejsza niż 3 tys. zł.

24 października w Miejscu Obsługi Podróżnych w Oleśnicy Małej (powiat oławski) funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu około godziny 12:30 zatrzymali do kontroli drogowej toyotę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało 4 młodych mężczyzn w wieku od 26 do 34 lat. Okazało się, że to kibice klubu Cracovia, jadący do Lubina na mecz pomiędzy zespołami Zagłębie – Lubin, Cracovia – Kraków.

Podczas sprawdzania auta, funkcjonariusze znaleźli w nim 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę, 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek. W ramach podjętych przez policjantów czynności, 26-letni krakowianin przyznał się, że zabezpieczone przedmioty są jego własnością. Funkcjonariusz z zespołu wykroczeń oławskiej komendy przesłuchał 26-latka w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł.
W ramach wszczętych czynności wyjaśniających, policja ustala wszelkie okoliczności popełnionego wykroczenia.

Inf. i foto: KPP Oława

Kraków

Kraków - najnowsze informacje