czwartek, 28 marca 2024 06:43

Magda Gessler prowadzi "Kuchenne rewolucje" w Małopolsce! Której restauracji pomaga?

Autor Mirosław Haładyj
Magda Gessler prowadzi "Kuchenne rewolucje" w Małopolsce! Której restauracji pomaga?

Magda Gessler odwiedziła powiat gorlicki. Znana restauratorka prowadzi "Kuchenne rewolucje" w Bobowej. Czy w Palecie Smaków będzie można niedługo spróbować kuchni żydowskiej?

Według mieszkańców Bobowej ekipa 'Kuchennych rewolucji" jest w mieście do niedzieli. To właśnie tu trwają prace nad nagraniem kolejnego odcinka programu. Restauratorka opublikowała na Instagramie zdjęcia, na których internauci rozpoznali wspomnianą miejscowość.

To w Bobowej, Bobowa piękne miasto

napisał jeden z internautów.

Omgg pani madzia królowa w bobowej

– dodała inna użytkowniczka mediów społecznościowych.

Z relacji mieszkańców wynika, że Magda Gessler pomaga Palecie Smaków. Niektórzy fani mieli okazję przy mieszczącej się na ul. Grunwaldzkiej bramie wejściowej do restauracji wykonać sobie z restauratorką pamiątkowe zdjęcie.

Jaka kuchnia będzie serwowana w odnowionej restauracji?

Do tej pory Paleta Smaków serwowała i pizzę, i burgery, i obiady domowe. W odnowionej restauracji będzie można spróbować potrawy z dodatkiem wędzonych śliwek. To ich poszukiwania trwały ostatnio w Bobowej. Być może w odnowionym lokalu pojawią się koronki. Ekipa telewizyjna zawitała bowiem do Galerii Koronki.

Wiele osób liczy na to, że w Palecie Smaków będzie można spróbować dań kuchni żydowskiej. Przed 1939 r. Bobowa była siedzibą dynastii cadyków Halberstamów, którzy posługiwali się tytułem Bobower Rebe. To oni prowadzili w Bobowej słynną jesziwę. Obecnie bobowska dynastia chasydzka "Bobower chasidim" działa głównie w USA.

Fot.: Autorstwa Serecki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52971338, Autorstwa Henryk Bielamowicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65626276

Inf.: Wikipedia

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka