piątek, 15 lipca 2022 10:53

Mając 3 promile wiozła swoje kilkuletnie dziecko

Autor Patryk Trzaska
Mając 3 promile wiozła swoje kilkuletnie dziecko

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 44-latka, która mając 3 promile kierowała autem, w którym przewoziła kilkuletnie dziecko. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Komisariatu Policji w Skale (powiat krakowski) i odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi jej do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło w środę (13 lipca) w godzinach popołudniowych w Skale. Natychmiast po tym, jak oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o nietrzeźwej kobiecie podróżującej wspólnie z małym dzieckiem, wysłał na miejsce patrol.  

We wskazanym przez zawiadamiającego pojeździe stróże prawa zastali za kierownicą kobietę, a na tylnym siedzeniu kilkuletnie dziecko. Podczas czynności policjanci potwierdzili fakt, że kierująca, którą okazała się 44-latka z powiatu krakowskiego, prowadziła pojazd w  stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miała aż 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta będąc w takim stanie przewoziła swoje kilkuletnie dziecko, narażając je tym samym na niebezpieczeństwo. Kobiet przyznała się oznajmiając policjantom, że chwilę przed jazdą wypiła dwa mocne drinki.  44-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Z kolei dziecko musiało zostać umieszczone w pogotowiu opiekuńczym, bo jak twierdziła pijana matka, nie ma nikogo w rodzinie kto mógłby się nim zaopiekować.

Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia własnego dziecka. Grozi jej za to nawet do 5 lat więzienia.

inf. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje