poniedziałek, 25 marca 2024 08:36

Małopolscy policjanci mają nowego szefa

Autor Mirosław Haładyj
Małopolscy policjanci mają nowego szefa

W piątek (22 marca) stanowisko szefa małopolskich policjantów objął inspektor Piotr Morajka. Dotychczas pełnił on obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

19 marca 2024 roku został powołany nowy Komendant Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 22 marca w Krakowie odbyła się uroczystość mianowania nowego szefa małopolskich policjantów. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda Krzysztof Jan Klęczar, prezydent Jacek Majchrowski oraz przedstawiciele wojska, straży pożarnej i straży granicznej.

Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu inspektora Piotra Morajki na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie odczytała Naczelnik Wydziału Kadr KWP w Krakowie mł. insp. Monika Znamirowska.

– Panie Komendancie, kiedy obejmował Pan stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie życzyłem Panu, że przyjdzie taki moment, że to p.o. zostanie zniesione – Panie Komendancie wielkie gratulacje, że ten czas wykorzystał Pan w stu procentach, że pokazał Pan, że zasługuje na awans na Komendanta Wojewódzkiego Policji w  Krakowie. Od dziś staje się Pan nie tylko Komendantem, ale również liderem, powiernikiem, sędzią, i tym wszystkim - kim musi być przełożony na takim wysokim szczeblu

– powiedział nadinsp. dr Rafał Kochańczyk Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Następnie Wojewoda Małopolski powiedział, że jest przekonany, iż "dotychczasowe doświadczenie, wzorowy przebieg służby oraz niezłomny charakter i osobowość inspektora Piotra Morajki sprawią, że najbliższy czas dla małopolskiej Policji będzie czasem dobrym i spokojnym".

– Dołożę wszelkich starań, aby jak najlepiej wykonywać  swoje obowiązki. Kierowanie garnizonem małopolskim to wielka odpowiedzialność

– powiedział nowy komendant.

Dzisiejsza uroczystość została uświetniona przez policjantów Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Piotr Morajko

Inspektor Piotr Morajko jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W 1992 r. rozpoczął służbę w krakowskiej policji.

– Był m.in. Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji Kraków Wola Duchacka - Swoszowice, Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji VI w Krakowie oraz Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie

– przekazuje policja.

Od listopada 2011 roku był Komendantem Komisariatu Policji IV w Krakowie, a od 2016 roku I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. 17 września 2018 roku przejął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu.

– Od 1 lutego 2019 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Z dniem 1 kwietnia 2019 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Z dniem 20 marca 2023 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

– informuje policja.

Inf.: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka