wtorek, 7 września 2021 11:57

Małopolska chce "wykiwać" Unię. Jest nowy projekt deklaracji "anty-LGBT"

Autor Marzena Gitler
Małopolska chce "wykiwać" Unię. Jest nowy projekt deklaracji "anty-LGBT"

Ojciec prezydenta, przewodniczący sejmiku małopolskiego Jan Tadeusz Duda, zaproponował nowe brzmienie deklaracji anty-LGBT, która ma zadowolić unijnych urzędników. W nowym projekcie słowa "ideologia LGBT" zamieniono na "neomarksistowska ideologia płci kulturowej". Jakie środki może stracić Małopolska, gdy Unia "nie kupi" nowej deklaracji?

Projekt nowej deklaracji opublikował na Facebooku Atlas Nienawiści. Deklaracja, która ma zostać przyjęta na najbliższej sesji sejmiku, 10 września, to deklaracja "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia neomarksistowskiej ideologii płci kulturowej do wspólnot samorządowych".

"Neomarksistowska ideologia płci kulturowej" zamiast LGBT

Małopolscy radni sprzeciwiają się w niej działaniom zorientowanym na promowanie neomarksistowskiej ideologii płci kulturowej". Ich zdaniem cele tej ideologii "naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego". Kwestionują też "wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny".

Według radnych, którzy zagłosują za nowym brzmieniem deklaracji niektórzy samorządowcy oraz politycy podejmują działania, które mają doprowadzić do "fundamentalnych zmian w życiu społecznym". To nie wszystko. Są "zorientowane są na anihilację  wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski".

Małopolscy samorządowcy deklarują natomiast wsparcie "dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą neomarksistowskiej ideologii płci kulturowej zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia."

Sejmik ma zadeklarować, że "będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności."

Ojciec prezydenta Polski podzielił się z mediami szczegółami swojego sprytnego planu zachowania uchwały oraz dotacji....

Opublikowany przez Atlas Nienawiści Wtorek, 7 września 2021

Tak ma brzmieć deklaracja według Atlasu Nienawiści:

"Deklaracja Nr 5/21 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 10 września 2021 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia neomarksistowskiej ideologii płci kulturowej do wspólnot samorządowychSejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie neomarksistowskiej ideologii płci kulturowej, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny.Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację  wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą neomarksistowskiej ideologii płci kulturowej zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.Deklarujemy, że Sejmik Województwa Małopolskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności."

Przewodniczący Duda: "dlaczego mamy się wycofywać?"

Podtrzymanie stanowiska sejmiku w sprawie deklaracji anty-LGBT" zapowiedział też w Renata Kijowska w materiale poniedziałkowego wydania "Faktów TVN". Jan Tadeusz Duda w rozmowie z "Faktami TVN" stwierdził, że nie ma podstaw do tego, aby wycofywać się z przyjętego jakiś czas temu stanowiska w tej sprawie. - Dlaczego my się mamy wycofywać z deklaracji, w której stwierdzamy, że nie chcemy, aby takie środowiska wywierały aż taką presję, również i przemocą? - powiedział. Zaprezentował też swój pomysł na "wykiwanie" Unii. Jego zdaniem wystarczy gdy, sformułowanie "ideologia LGBT" zastąpi się słowem "ideologia płciowości kulturowej/neomarksistowska ideologia płciowości kulturowej".

Coraz mniej czasu na decyzję, a dużo do stracenia

Przypomnijmy, na ostatniej sesji sejmiku, pomimo apeli opozycji, radni PiS nie uchylili deklaracji anty-LGBT. Decyzja w sprawie deklaracji ma zapaść na najbliższej sesji sejmiku małopolskiego, zaplanowanej na najbliższy piątek, 10 wrześniach, choć nie ma tego w porządku obrad.

Jeśli Małopolska nie uchyli deklaracji z 2019 roku, na co według sygnałów i listów z Komisji Europejskiej, ma czas do 14 września, ma stracić unijne dofinansowania. Małopolska może stracić nawet 1,065 mld euro z nierozliczonych jeszcze programów z RPO- podsumował dziś w Krakowie wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Wstrzymane zostały też negocjacje dotyczące przyszłego wsparcie, które wstępnie określono na ponad 2,5 mld euro. To nie wszystko, bo zablokowane mogą być też środki na Krajowy Plan Odbudowy.

fot. pixabay.com

Małopolska - najnowsze informacje