poniedziałek, 4 stycznia 2021 11:22

Małopolska w programie Ferie po Królewsku

Autor Marzena Gitler
Małopolska w programie Ferie po Królewsku

Zamek Królewski na Wawelu i Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka są jednymi z muzeów, w których realizowano przygotowaną specjalnie na ferie serię programów pod hasłem Ferie po królewsku.

Na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży zapraszają Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi.

Jak będą wygladały Ferie po Królewsku pokazuje specjalnie przygotowany zwiastun:


Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

Rezydencje zapraszają do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy zaskoczą „Zamkowymi Trendami”. W świat tańca i muzyki przeniosą „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”, a na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy, aby rozpalić ich wyobraźnię lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy z nagrodami - zawsze aktualne informacje, online na stronach Rezydencji.

Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Małopolska - najnowsze informacje