piątek, 16 października 2020 12:57

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ ogranicza kontakt z klientami

Autor Marzena Gitler
Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ ogranicza kontakt z klientami

W trosce o bezpieczeństwo Małopolan, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia do minimum ogranicza zakres bezpośredniej obsługi w oddziale.

Od poniedziałku 19 października do odwołania w ograniczonym zakresie będą działać sale obsługi klienta w krakowskiej siedzibie MOW NFZ przy ul. Wadowickiej 8W oraz w delegaturach w Tarnowie i Nowym Sączu. Podobne ograniczenia wcześniej zostały wprowadzone także w delegaturze w Nowym Targu.

Nasze drzwi pozostawiamy otwarte jedynie dla osób zgłaszających się z pilnymi sprawami, istotnymi dla ich zdrowia, których nie da się załatwić bez osobistej wizyty w oddziale. W pozostałych przypadkach zachęcamy Małopolan do pozostania w domach i kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej czy tradycyjnej. Bezpiecznie, z domowego fotela można m.in. wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, złożyć wniosek o leczenie uzdrowiskowe czy dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, złożyć skargę czy potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne.

W siedzibach sal obsługi klienta MOW NFZ w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu działają również specjalne skrzynki podawcze. Pozostawione tam dokumenty są następnie rozpatrywane przez pracowników małopolskiego NFZ, a przygotowana odpowiedź przesyłana na wskazany adres korespondencyjny zainteresowanej osoby.

Szczegółowe wskazówki dotyczące załatwiania formalności bez wychodzenia z domu, potrzebne numery telefonów, adresy korespondencyjne i adresy e-mail są dostępne na stronie internetowej MOW NFZ www.nfz-krakow.pl w tym miejscu.

Jednocześnie Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie informuje, że od piątku 16.10.2020 r. od godz. 16:00 do 18.10.2020 do godz. 24:00 planowane są prace serwisowe w systemie informatycznym Oddziału.

W tym czasie nie będą dostępne następujące systemy:

  • system potwierdzania wszystkich komunikatów sprawozdawczych wysłanych do systemu OW za pośrednictwem poczty email, serwisu www ISI i Portalu Świadczeniodawcy,
  • serwis www Portal Świadczeniodawcy,
  • serwis www Portal Personelu,
  • serwis www Portal Potencjału,
  • serwis www Portal Publiczny,
  • serwis www ISI.

W związku z tym MOW NFZ w Krakowie zwraca się z prośbą do świadczeniodawców, realizatorów i aptek, aby biorąc pod uwagę powyższe informacje, dokonali koniecznych czynności w obsłudze wymienianych systemów przed terminem planowanej przerwy w dostępie.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka