poniedziałek, 17 stycznia 2022 14:06

Świętokrzyskie: Chłopiec stracił rodziców. Nie chcieli się zaszczepić

Autor Katarzyna Jamróz
Świętokrzyskie: Chłopiec stracił rodziców. Nie chcieli się zaszczepić

Rodzinę ze Starachowic spotkała niewyobrażalna tragedia. 14-letni chłopiec z powodu Covid-19 stracił ojca, który wcześniej odmówił hospitalizacji. Mężczyzna zmarł we własnym domu, jego ciało zostało znalezione przez syna. Jak się teraz okazało, w szpitalu zmarła również matka chłopca. Rodzice dziecka byli przeciwni szczepieniom.

Do lubelskiego szpitala zakażona koronawirusem 50-latka, trafiła w bardzo ciężkim stanie. Wcześniej przebywała w szpitalu w Starachowicach, gdzie była podłączona do respiratora. Szanse na przeżycie kobiety lekarze ocenili na 10-20 proc.

- Pacjentka jest w stanie krytycznym, ma bardzo ciężki przebieg COVID-19, z całkowitą niewydolnością oddechową. Wcześniej w szpitalu w Starachowicach była podłączona do respiratora, ale nie przyniosło to rezultatów

- informował portal dziennikwschodni.pl, prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie.

W szpitalu w Lublinie została podłączona pod ECMO (rodzaj protezy zastępującej pracę płuc i/lub serca). Jak podaje Polsat News, 50-latka przegrała walkę o życie.

W Polsce każdego dnia obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem. Dzisiaj (17 stycznia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 445 nowych i potwierdzonych przypadkach. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz przekazał, że 76 proc. osób, które w styczniu zmarły na Covid-19, były niezaszczepione. Wariant Omikron stanowi 16.5 proc. wszystkich przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce.

Inf. Polsat News

Fot. Ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje