środa, 2 sierpnia 2023 12:02

Marzysz od dziecka o karierze jako kosmetyczka? Nie wiesz od czego zacząć? Wybierz szkołę policealną!

Autor Artykuł sponsorowany
Marzysz od dziecka o karierze jako kosmetyczka? Nie wiesz od czego zacząć? Wybierz szkołę policealną!

Wiele dziewczynek już od najmłodszych lat interesuje się swoim wyglądem, a co za tym idzie makijażem, strojem czy uczesaniem. Z upływem czasu może stać się to dla nich nie tylko pasją, ale też sposobem na utrzymanie. Zobaczmy więc, jak szkoła policealna pomaga zrealizować dziecięce marzenie i zostać kosmetyczką!

Zawód kosmetyczki: wystarczy szkoła policealna czy trzeba iść na studia?

Żeby zostać kosmetyczką, nie zawsze trzeba iść na studia. Szkoła policealna może nam zapewnić wystarczające kwalifikacje, by podjąć pracę. Po jej ukończeniu zdobywamy certyfikat lub dyplom potwierdzający nabyte umiejętności. Jest on w pełni wartościowy w oczach przyszłego pracodawcy.

A co ze studiami wyższymi? Na uczelniach program skupia się na bardziej teoretycznych aspektach kosmetologii, chemii kosmetycznej i zarządzania salonem kosmetycznym. Tematy te mogą być atrakcyjne dla osób, które interesują się badaniami naukowymi, planowaniem strategicznym w branży kosmetycznej lub takich, którzy chcą zacząć od założenia własnego biznesu w tym sektorze.

Jak szkoła policealna może pomóc w karierze kosmetyczki?

Dla wielu pierwszym i najlepszym wyborem będzie nauka w szkole policealnej. Dlaczego? Tego typu placówki oferują przede wszystkim nabycie praktycznych umiejętności i wiedzy potrzebnej do wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetycznych. Niektóre korzyści z nauki w tym miejscu to:

●     profesjonalne szkolenie,

●     certyfikacja – dokument podniesie naszą wiarygodność w oczach potencjalnych pracodawców lub klientów,

●     rozbudowane portfolio – w szkole mamy okazję nauczyć się różnych zabiegów kosmetycznych na modelach lub klientach, a wszystkie te umiejętności możemy wpisać do swojego CV,

●     wiedza teoretyczna – otrzymamy informację na temat składników kosmetyków, rodzajów skóry, chorób skóry i innych aspektów związanych z kosmetologią,

●     networking – poznanie innych studentów zainteresowanych kosmetologią oraz nauczycieli związanych z branżą może pomóc w znalezieniu pracy lub praktyki,

●     praktyki zawodowe – niektóre szkoły pomagają w organizowaniu praktyk zawodowych, a te dają nam możliwość zdobycia doświadczenia w prawdziwym środowisku pracy i zapoznania się z codziennymi wyzwaniami branży.

Jakie kierunki związane z kosmetologią możemy wybrać w Krakowie?

Kraków, jako miasto studenckie oferuje wiele możliwości nauki i rozwoju. W tym artykule skupimy się jednak na tym, co mają do zaproponowania szkoły policealne. Oto kilka z dostępnych tu kierunków związanych z branżą beauty:

● kosmetologia z liftingiem rzęs (https://policealna.gowork.pl/krakow/kosmetologia-z-liftingiem-rzes),
● fryzjerstwo,
● wizaż,
● manicure i pedicure,
● manikiurzystka,
● charakteryzator,
● podolog.

Szkoła policealna GoWork

Odpowiedzmy sobie teraz krótko na pytanie, dlaczego swoją karierę w branży kosmetycznej warto rozpocząć od nauki w szkole policealnej GoWork w Krakowie. Do jej zalet należy niewątpliwie to, że zajęcia prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach, którzy zdobyli wieloletnie doświadczenie podczas wykonywania zawodu. Poza tym placówka posiada kilka pracowni wyposażonych w nowoczesny i solidny sprzęt. Słuchacze mogą więc korzystać z urządzeń i akcesoriów, których używa się na co dzień w salonie kosmetycznym. Warto też tutaj dodać, że najpopularniejsze kierunki są zupełnie darmowe.

Możliwości pracy i zarobki

Tytuł kosmetyczki daje nam różnorodne możliwości zatrudnienia i zarobków, w zależności od naszego doświadczenia, lokalizacji, umiejętności, rodzaju salonu czy zakresu usług. Posady możemy szukać np. w:

●     Salonach kosmetycznych, gdzie zarobki zaczynają się od ok. 3500 brutto miesięcznie;

●     Spa i ośrodkach odnowy biologicznej, uznawanych za miejsca bardziej luksusowe i wymagające większego wyspecjalizowania. Możemy się tu spodziewać także większej pensji;

●     Na statkach wycieczkowych lub w hotelach, co wiąże się ze zdobyciem dużego doświadczenia oraz oczywiście wyższymi zarobkami.

Po ukończeniu szkoły policealnej i zdobyciu pierwszego doświadczenia możemy też pomyśleć o założeniu własnego salonu kosmetycznego. Niesie to za sobą pewne ryzyko, ale też możliwość pełnej finansowej niezależności.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka