poniedziałek, 25 września 2023 07:42

Meble z outletu? Tu znajdziesz prawdziwe perełki!

Autor Marzena Gitler
Meble z outletu? Tu znajdziesz prawdziwe perełki!

O tym, że warto kupować ubrania w outletach wie już chyba każdy. Od lat wiadomo, że można znaleźć tam prawdziwe skarby. Modę na ubrania second hand wykorzystały też platformy e-comerce, tworząc aplikacje ułatwiające sprzedaż i zakupy jak choćby popularna Vinted. Teraz można już nadać drugie życie niepotrzebnym meblom. W tym roku ruszyła nowa platforma Vilandy, która oferuje darmowy program partnerski na start, a także transport dużych gabarytów w systemie kurierskim.

Dlaczego meble second hand?

Powodów, dla których chcemy, aby nasze rzeczy nie trafiły po prostu na śmietnik jest wiele. To nie tylko chęć odzyskania części gotówki (wiadomo – meble są coraz droższe, a praca czy nauka wielu z nas zmusza do przeprowadzek i meblowania się na nowo). To też moda na less- czy zerovaste – czyli szeroko rozumiana troska o naszą planetę. Wiele rzeczy, z których korzystamy, choć już nam nie pasuje, czy nie są nam potrzebne, stanowi przecież wartość dla innych i można przedłużyć im „życie”, zamiast wysłać je na wysypisko.

Ubrania czy meble z outletów to nie tylko okazja do tańszych zakupów (można znaleźć tam nawet nieużywane rzeczy z metką, które trafiły do wyprzedaży). To też możliwość znalezienia prawdziwych perełek, które będą wzbudzały zachwyt w naszym domu czy ogrodzie, albo w naszej szafie. Wielu ma swoje ulubione outlety, które regularnie odwiedza w poszukiwaniu takich skarbów. Niestety, popularność rzeczy second hand zauważyli też ci, którzy mają żyłkę do interesów, i pod wieloma sklepami, oferującymi takie towary, ustawiają się w dniu dostawy długie kolejki spryciarzy, którzy wykupują rzeczy za grosze, a potem sprzedają po wielokrotnie wyższej cenie w internecie.

Rozwiązaniem, które ułatwia bezpośredni kontakt miedzy sprzedającym a kupującym są platformy e-comerce. Jedną z nich - stworzoną z myślą o branży Home&Garden jest Vilandy.

Co może zaoferować nam ten outlet meblowy? Nadwyżki magazynowe, zalegające meble i dodatki do mieszkań, używane wyposażenie wnętrz – wszystko można sprzedać i kupić w wygodny, łatwy i przede wszystkim bezpieczny sposób, nie wychodząc z domu. Oferty możemy wstawiać lub przeglądać siedząc na tarasie, na swojej ulubionej kanapie przed telewizorem, a nawet bujając się w hamaku. Również w niedzielę, gdy zamknięte są sklepy i nawet na urlopie.

Jak kupować na Vilandy?

Kreator ofert ułatwia i przyspiesza sprzedaż: formularz uzupełnia się automatycznie w 40 procentach. Wystarczy podać nazwę przedmiotu, zweryfikować wymiary, opisać jego stan, by pojawiła się nasza oferta. Użytkownik biznesowy ma swój firmowy profil, z dostępem do historii transakcji, który ułatwia zarządzanie sprzedażą. Może między innymi prowadzić negocjacje z klientami i wystawiać rachunki. Dla odwiedzających platformę po raz pierwszy, poruszanie się po niej ułatwia przewodnik, w którym znajdziemy odpowiedź na najczęściej zadawane pytania i regulamin serwisu.

Vilandy oferuje też program partnerski — bezpłatny przez pierwsze miesiące trwania współpracy. Platforma zapewnia bezpieczne płatności oraz ochronę danych osobowych użytkowników. Przedsiębiorca może wysyłać swoje produkty, także wielkogabarytowe, na koszt kupującego.

Dla sprzedających i  kupujących ułatwieniem jest zapewniona przez platformę przesyłka gabarytowa w systemie kurierskim.

Co znajdziemy na Vilandy?

W outlecie meblowym znajdziemy meble i dodatki do mieszkania w niskiej cenie oraz mnóstwo innych przydatnych rzeczy (nawet radia, zegary czy… rowery). Możemy przeglądać je z podziałem na kategorie (wyposażenie, sprzęt AGD, oświetlenie, ogród i balkon, elektronika, budownictwo, dziecko, dla zwierząt, sport i turystyka). Meble i dodatki podzielone są na wnętrza, do których pasują. Możemy wybierać spośród rzeczy nowych, używanych, powystawowych czy też uszkodzonych. Wyszukiwanie ułatwi nam określenie wymiarów i tworzywa, z którego został wykonany mebel, który chcielibyśmy kupić. Możemy też ograniczyć wyszukiwanie, podając kolor rzeczy, którą chcemy „upolować” na vilandy.com.

Czy warto tam zajrzeć? Moim zdaniem na pewno. W końcu świat mebli nie ogranicza się tylko do IKEI.

Artykuł sponsorowany

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka