wtorek, 28 września 2021 10:44

Mędrzechów. Koszmarny wypadek podczas prac polowych. Kombajn wciągnął dłoń kobiety

Autor Aleksandra Tokarz
Mędrzechów. Koszmarny wypadek podczas prac polowych. Kombajn wciągnął dłoń kobiety

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Mędrzechów w powiecie dąbrowskim. Podczas zbioru kukurydzy kombajn wciągnął dłoń kobiety. Konieczna okazała się interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 27 września, około godziny 16. Wówczas służby ratunkowe otrzymały informację o uwięzieniu ręki kobiety w maszynie rolniczej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej i jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Mędrzechów.

- Na miejscu potwierdzono zgłoszenie – podczas prac polowych ręka młodej kobiety, około 30-letniej, ugrzęzła w maszynie. Została częściowo uszkodzona. W momencie przybycia naszych zastępów udzielano już pomocy poszkodowanej. Mieszkańcy i właściciele posesji w zasadzie sami uwolnili tę dłoń przy użyciu dostępnych im narzędzi - tłumaczy w rozmowie z redakcją Głos24 st. kpt. Daniel Misiaszek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

fot. ilustracyjne/pixabay

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje