poniedziałek, 19 kwietnia 2021 10:17

Metody przedłużania rzęs: objętościowa oraz 1 do 1 - jakie dają efekty?

Autor Artykuł sponsorowany
Metody przedłużania rzęs: objętościowa oraz 1 do 1 - jakie dają efekty?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to najbardziej naturalny i podstawowy sposób przedłużania. Od niego wszystko się zaczęło, dlatego każda stylistka która planuje przejść kursy doczepiania rzęs, powinna zacząć właśnie od tej metody, aby później móc rozwinąć swoje umiejętności w kierunku przedłużania objętościowego. Jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do 1:1, które stawia na naturalność, ta druga metoda ma za zadanie dodać rzęsom większej objętości, by były bardziej widoczne i spektakularne.

Metoda klasyczna

Przedłużanie rzęs 1 do 1 inaczej nazywane przedłużaniem klasycznym, polega na doklejaniu jednej sztucznej rzęsy do rzęsy naturalnej, dzięki czemu uzyskujemy efekt naturalnego wydłużenia i lekkiego zagęszczenia. Będzie to idealna metoda dla kobiet, którym zależy jedynie na delikatnym podkreśleniu. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku ubytki będą znacznie szybciej widoczne niż przy metodzie objętościowej, z powodu użycia mniejszej ilości doklejanych rzęs. Rzęsy potrzebne do wykonania stylizacji metodą 1 do 1 znajdziesz tutaj.

Metoda objętościowa

Te możemy podzielić na metody delikatniejsze i bardziej subtelne, czyli 2D i 3D (lub inaczej 2:1 i 3:1), a także mocniejsze i bardziej spektakularne 4D-8D, z których także możemy wyróżnić metody Hollywood Effect oraz Russian Volume.

Przedłużanie metodami 2D, 3D i 4D analogicznie do metody 1:1 polega na doczepianiu do jednej naturalnej rzęsy kolejno dwóch, trzech lub czterech rzęs sztucznych. W przypadku Hollywood Effect i Russian Volume, do jednej rzęsy przyczepiona zostaje kępka sztucznych. Rzęsy do metod objętościowych w sklepie Wonder Lashes.

Czy przedłużanie obciąża rzęsy?

Sztuczne rzęsy wykorzystywane do zabiegów przedłużania są wykonywane z bardzo lekkich i delikatnych materiałów. Wszystko po to aby jak najmniej obciążać naturalne rzęsy oraz nie uszkadzać ich. Grubość, długość i kształt rzęs powinny być indywidualnie dopasowane do klientki, by także jak najbardziej zminimalizować ryzyko obciążenia i do tego oczywiście dobrze wyglądać. Niektórzy twierdzą, że wbrew pozorom to właśnie objętościowe metody przedłużania rzęs są mniej szkodliwe, ze względu na używanie jeszcze cieńszych włosków niż w przypadku metody 1:1, jednak nie można jednoznacznie stwierdzić tego faktu. Powszechnie uważa się, że dobrze i profesjonalnie wykonane przedłużanie nie ma negatywnego wpływu na kondycję naturalnych rzęs.

Trwałość i czas wykonania

Aplikowanie rzęs metodą klasyczną trwa średnio 1,5 - 2 godziny, a w przypadku objętościowych metod od 2 - 2,5 godzin. Ceny zaczynają się średnio od 200 złotych i wzrastają w zależności od ilości materiałów potrzebnych do wykonania zabiegu. Oznacza to, że metoda 1:1 będzie najtańsza, ponieważ wymaga użycia najmniejszej ilości sztucznych rzęs.

W kwestii trwałości, wszystko zależy od cyklu życia naturalnych rzęs poszczególnej osoby. Żyją one średnio około 90 dni, dlatego ostatnie przedłużone rzęsy mogą wypaść nawet dopiero po 2-3 miesiącach. Jednak aby rzęsy wciąż nas zachwycały, polecane jest stałe uzupełnianie przedłużonych rzęs wykonywane średnio co 3-4 tygodnie. Przy przy przedłużaniu objętościowym, uzupełnianie może być wykonywane rzadziej niż przy metodzie 1 do 1, ze względu na to, że użycie większej ilości sztucznych rzęs powoduje mniejszą widoczność ewentualnie powstałych ubytków i dziur.

Materiały i przybory używane przy przedłużaniu

Stylistki powinny pamiętać, aby używać jedynie sprawdzonych materiałów i profesjonalnych narzędzi, by zabieg został wykonany poprawnie. Na stronie sklepu dla profesjonalnych stylistek rzęs sklep.wonderlashes.pl można znaleźć dokładne opisy wszystkiego co potrzebne oraz pełny asortyment możliwy do nabycia. Jeśli sama także chcesz zostać stylistką rzęs, nie zastanawiaj się długo - zapisz się na profesjonalny kurs, by dowiedzieć się wszystkiego co niezbędne.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje