wtorek, 23 maja 2023 13:25

Tragiczny zakład? Mężczyzna wskoczył do Wisły i nie wypłynął [WIDEO]

Autor Mirosław Haładyj
Tragiczny zakład? Mężczyzna wskoczył do Wisły i nie wypłynął [WIDEO]

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie przy placu Bohaterów Getta. Mężczyzna wskoczył do Wisły i nie wypłynął. Po blisko 45 minutach znaleźli go płetwonurkowie.

Do godz. 15.30 trwała akcja ratunkowa w Krakowie. Na miejsce przybyli strażacy, policjanci Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał wskoczyć do Wisły i nie wypłynąć. Szukano go z dwóch łodzi policyjnych z Komisariatu Wodnego w Krakowie. Po blisko 45 minutach znaleźli go pod wodą płetwonurkowie.

– Około godziny 14:45 w rejonie mostu Powstańców Śląskich mężczyzna wskoczył do wody. Z relacji świadków wynika, że w grupie były trzy osoby, jedna z nich skoczyła. W momencie, gdy chciała dopłynąć do brzegu, zniknęła pod wodą. Dlatego poinformowane zostały służby. Trwają poszukiwania mężczyzny. Jeszcze się nie odnalazł – powiedział w rozmowie z Głosem24 oficer prasowy podkom. Piotr Szpiech z KMP w Krakowie.

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna miał się założyć, czy skoczy do Wisły.

Po 20 minutach poszukiwań (a około 45 przebywania pod wodą) mężczyzna został wydobyty przez nurka na brzeg. Został zabrany do karetki. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować.

Kolejny skok we wtorek

To kolejny już dziś przypadek skoku do Wisły w Krakowie. Rano informowaliśmy o młodej kobiecie, która wskoczyła do rzeki. Dramatyczne chwile rozegrały się na Moście Grunwaldzkim.

Kraków. Młoda dziewczyna wskoczyła do Wisły. Dramatyczne chwile na Moście Grunwaldzkim
Do wypadku doszło we wtorkowy poranek. Młoda dziewczyna wskoczyła do Wisły. Dramatyczne chwile rozegrały się we wtorkowy poranek. Młoda dziewczyna wpadła do Wisły. Na szczęście, straży i policji udało się wyłowić ją z wody. Do szpitala zabrało ją pogotowie ratunkowe. Ze względu na trwającą akcję …

Fot. i wideo: Katarzyna Jamróz Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka