czwartek, 1 grudnia 2022 09:52

Atak maczetą na policjantów! Doszło do strzelaniny

Autor Katarzyna Jamróz
Atak maczetą na  policjantów! Doszło do strzelaniny

W środę (30 listopada) około godziny 22:00, policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który w centrum Tarnowa biegał z maczetą i zaczepiał przechodniów. Podczas interwencji doszło do strzelaniny.

Zgłoszenie o tym, że na ulicy Targowej w Tarnowie znajduje się mężczyzna, który miał grozić mieszkańcom maczetą, do służb wpłynęło około godziny 22:00 z CPR-u.

– Na miejsce zostały skierowane dwa patrole z Komisariatu Policji Tarnów Centrum. Jeden z nich odnalazł mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi, kilkaset metrów dalej na ul. Łaziennej. Funkcjonariusze próbowali podjąć wobec niego interwencję. Mężczyzna widząc policjantów wyciągnął zza kurtki maczetę, zaczął nią wymachiwać i kierować się w stronę policjantów. 20-latek nie reagował na słowa policji. Jeden z funkcjonariuszy użył tasera (paralizatora) i strzelił w jego kierunku dwukrotnie, z dwóch kaset. Niestety mężczyzna nie reagował na tego typu środki przymusu bezpośredniego i w dalszym ciągu był agresywny i atakował maczetą policjantów. Drugi z funkcjonariuszy wyciągnął broń służbową i oddał strzał w kierunku mężczyzny, który został ranny

– powiedział w rozmowie z Głos24, asp. sztab. Paweł Klimek - oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Na miejsce zdarzenia przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który opatrzył rannego 20-latka, mężczyzna został trafiony w okolice biodra. Napastnik trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim chirurdzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast w dalszym ciągu przebywa w placówce.

Policjantom, którzy brali udział w tej interwencji nic się nie stało. Mężczyzna to 20-letni mieszkaniec Tarnowa, bez stałego miejsca zamieszkania - znany już wcześniej policji. 20-latek może usłyszeć zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza.

mapa: OpenStreetMap

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka