wtorek, 19 maja 2020 09:36

Miechów: Wszedł z nożem na plebanię. Groził księżom, że ich zabije, zażądał pieniędzy

Autor Mirosław Haładyj
Miechów: Wszedł z nożem na plebanię. Groził księżom, że ich zabije, zażądał pieniędzy

W sobotę, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju na terenie plebanii w Miechowie.

16 maja, w godzinach porannych mężczyzna wszedł z nożem w ręku na teren plebanii w Miechowie i grożąc dwóm księżom pozbawieniem życia, zażądał pieniędzy. Był agresywny, wymachując ostrym narzędziem, niszczył panele na ścianie. Interwencję zgłosiła będąca na miejscu kobieta. Na miejsce skierowano najbliższy patrol, który zatrzymał napastnika. Okazał się nim 26-latek bez stałego adresu zamieszkania.

Jak się okazało, ten sam mężczyzna w marcu br., trzykrotnie zakłócał przebieg mszy świętej w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, poprzez głośne zachowanie i znieważanie zarówno celebransa jak i wiernych.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty usiłowania rozboju oraz złośliwego przeszkadzania publicznego wykonywaniu aktów religijnych. Sąd Rejonowy w Miechowie na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec 26 latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KWP Kraków

Miechów - najnowsze informacje