piątek, 12 stycznia 2024 10:19

Miechowscy policjanci uchronili dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem

Autor Mirosław Haładyj
Miechowscy policjanci uchronili dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem

Miechowscy policjanci pomogli uchronić dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem. Dzięki ich interwencji, obaj znaleźli bezpieczne i ciepłe schronienie.

W niedzielę 7 stycznia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Książu Wielkim otrzymali zgłoszenie od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dotyczące osoby, której życie i zdrowie mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Mężczyzna przebywał na terenie opuszczonego obiektu, znajdującego się na posesji jednego z mieszkańców gminy Książ Wielki. Pomimo kilkukrotnych prób sprawdzenia wskazanego adresu, dopiero w późnych godzinach wieczornych udało się znaleźć 54-latka w stajennym boksie. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, które zagrażały zamarznięciem, policjanci eskortowali go do najbliższego schroniska.

Warunki, w jakich przebywał bezdomny mężczyzna w gminie Książ Wielki/Fot.: KPP Miechów
Warunki, w jakich przebywał bezdomny mężczyzna w gminie Książ Wielki/Fot.: KPP Miechów

Kolejnym przykładem na to, że los osób samotnych i zagrożonych wychłodzeniem nie jest obojętny mieszkańcom powiatu miechowskiego jest zgłoszenie, które otrzymał w środę 10 stycznia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Dzwoniąca kobieta poinformowała, że utraciła kontakt z 90-letnim mężczyzną, który samotnie mieszkał i nie odpowiadał na telefony ani nie otwierał drzwi. Policjanci, we współpracy z Zespołem Ratownictwa Medycznego i Strażą Pożarną, interweniowali siłowo w domu mężczyzny. Znaleźli go wychłodzonego pomieszczeniu o niskiej temperaturze. W związku z tą sytuacją, wezwano pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie, który zobowiązał się umieścić 90-latka w Domu Pomocy Społecznej zgodnie z jego wolą.

Fot. gł.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka