piątek, 26 czerwca 2020 09:59

Miechowska kronika policyjna: Zabrane prawo jazdy, piraci drogowi i rajd przez środek ronda

Autor Mirosław Haładyj
Miechowska kronika policyjna: Zabrane prawo jazdy, piraci drogowi i rajd przez środek ronda

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie opublikowali listę zdarzeń za okres od 26 maja do 24 czerwca, które dotyczyły terenu powiatu.

Poniżej przedstawiamy wypis z policyjnej kroniki.

28.05
Miechów, kierujący seicento przekroczył dozwolona prędkość o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy.

Miechów, zatrzymano mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Strzeżów, mężczyzna posiadał bez zezwolenia amunicję do broni palnej.

01.06
Antolka, kierująca kia przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kobieta ukarana została mandatem karnym.

Antolka, kierująca mazdą przekroczyła dozwoloną prędkość o 68 km/h, ukarana została mandatem karnym, zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem.

Antolka, kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h, stracił prawo jazdy i ukarany został mandatem karnym.

03.06
Antolka, kierujący mercedesem przekroczył dozwolona prędkość o 64 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Antolka, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący volkswagenem obywatel Słowacji, przekroczył dozwolona prędkość o 80 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mężczyznę grzywna w drodze mandatu karnego.

Karczowice, zatrzymano mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Antolka, kierujący citroenem przekroczył dozwolona prędkość o 52 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Antolka, kierujący mercedesem przekroczył dozwolona prędkość o 52 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

04.06
Antolka, kierujący bmw przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Antolka, kierującą nissan przekroczyła dozwolona prędkość o 54 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kobieta ukarana została mandatem karnym.

05.06
Miechów, kierujący peugeotem nie zachował należytej ostrożności przy zmianie pasa ruchu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z toyotą. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń, sprawca ukarany mandatem karnym.

Witowice, kierujący oplem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie zachował należytej ostrożności doprowadzając do zderzenia z wyprzedzającym go pojazdem m-ki Mazda. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

Antolka, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący skodą, który przekroczył dozwolona prędkość o 55 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kierujący ukarany mandatem karnym.

Antolka, zatrzymany do kontroli drogowej obywatel Ukrainy, kierujący oplem, który przekroczył dozwolona prędkość o 53 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kierujący ukarany mandatem karnym.

Miechów, dwóch zatrzymanych mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Książ Wielki, kolizja forda z sarną.

06.06
Książ Wielki, kierujący ciągnikiem rolniczym m-ki Ursus, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, doprowadzając do zderzenia. Motocyklista doznał obrażeń ciała.

Miechów, zatrzymany mężczyzna poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

07.06
Antolka, kierujący hondą przekroczył dozwolona prędkość o 55km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kierujący ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący hyundaiem przekroczył dozwolona prędkość o 55km/h. Zatrzymano prawo jazdy, kierujący ukarany mandatem karnym.

08.06
Antolka, kierujący volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Przesławice, mężczyzna kierujący motorowerem wjechał do rowu, doznał złamania nogi. Znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Antolka, kierujący mercedesem przekroczył dozwolona prędkość o 69 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Charsznica, zatrzymano kobietę poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Gołcza, zatrzymany mężczyzna poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

09.06
Antolka, kierujący citroenem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Miechów, w kontrolowanym pojeździe m-ki Citroen stwierdzono nieprawidłowości wskazania drogomierza.

Miechów, kierujący audi nie zachował należytej ostrożności i potracił dwie kobiety znajdujące się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący trzeźwy, piesze nie doznały obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany został grzywna w drodze mandatu karnego.

Przesławice, nietrzeźwy kierujący skuterem wjechał do przydrożnego rowu doznając złamania nogi.

10.06
Dziaduszyce, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący ciągnikiem rolniczym znajdujący się w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna kierując nie stosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

11.06
Moczydło, kierujący renault stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał do przydrożnego. Stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla pasażerek samochodu, które doznały ogólnych potłuczeń ciała. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Strzeżów II, kierujący kia nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego renault. Uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Antolka, kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Miechów, zatrzymana do kontroli drogowej kierująca fiatem, która przekroczyła dozwolona prędkość. Kobieta posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

12.06
Miechów, kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń, sprawca ukarany grzywną w drodze mandatu karnego.

Antolka, zatrzymana do kontroli drogowej kierująca audi, która okazała się być osoba poszukiwaną celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

13.06
Marcinowice, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący motorowerem. Mężczyzna nie posiadał kasku ochronnego, ujawniono nieprawidłowości we wskazaniu drogomierza.

14.06
Głogowiany, kierująca rowerem zbliżając się do skrzyżowania, nie ustąpiła pierwszeństwa nieletniemu kierującemu rowerem doprowadzając do zderzenia. Kobieta doznała obrażenia nogi.

16.06
Miechów, kobieta ujęta na kradzieży sklepowej.

Antolka, kierująca audi przekroczyła dozwolona prędkość o 54 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący kia przekroczył dozwolona prędkość o 85 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

18.06
Miechów, kierująca oplem nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Kobieta została ukarana grzywna w drodze mandatu karnego.

19.06
Swojczany, kierujący suzuki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się toyotą doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Mężczyzna za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący audi przekroczył dozwolona prędkość o 65 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący renault przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Miechów, w porze nocnej kierująca lexusem przejechała przez środek ronda uszkadzając wszystkie opony pojazdu.

20.06
Książ Wielki, kierująca pojazdem m-ki Opel Vivaro podczas wykonywania manewru wyprzedzania opla straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bok wyprzedzanego samochodu, w wyniku czego oba auta wpadły do przydrożnego rowu. Pasażerowie obu opli doznali ogólnych potłuczeń ciała. Kobieta ukarana została mandatem karnym.

Antolka, kierujący volkswagenem przekroczył dozwolona prędkość o 68 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Gmina Słaboszów, zatrzymany poszukiwany mężczyzna celem odbycia kary pozbawienia wolności.

21.06
Antolka, kierujący fordem przekroczył dozwolona prędkość o 70 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący volkswagenem przekroczył dozwolona prędkość o 58 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

22.06
Charsznica, zatrzymany doi kontroli drogowej kierujący hyundaiem, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie dopełnił obowiązku powiadomienia Starosty Miechowskiego o nabyciu pojazdu w terminie 30 dni. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Miechów, kierujący jaguarem przekroczył dozwolona prędkość o 78 km/h. Zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący skodą przekroczył dozwolona prędkość o 60 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Adamowice, kolizja z udziałem psa, kierująca audi w celu uniknięcia zderzenia z psem wykonała manewr skrętu uderzając w pień ściętego drzewa, w wyniku czego pojazd dachował. Poruszała się z czteroletnia córką. Dziecko nie doznało obrażeń, kierującą przetransportowano do szpitala.

23.06
Miechów, zatrzymana do kontroli drogowej kierująca seatem, znajdująca się w stanie po użyciu alkoholu.

Chodów, kierująca audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki Mitsubishi doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujące trzeźwe, nie odniosły obrażeń ciała. Za spowodowanie kolizji kobietę ukarano grzywną w drodze mandatu karnego.

24.06
Miechów, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 27 latka ujawniono susz roślinny.

Antolka, kierujący audi przekroczył dozwolona prędkość o 72 km/h. Ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje