piątek, 27 listopada 2020 06:03

Miechowska OSP ma nowy samochód. Czekała od stycznia

Autor Mirosław Haładyj
Miechowska OSP ma nowy samochód. Czekała od stycznia

Inicjatywa zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego typu lekkiego zrodziła się na Walnym Zebraniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Miechowie w miesiącu styczniu 2020 r.

Jednostka posiadała część swoich środków, jednak w pierwszym naborze do Urzędu Marszałkowskiego nie zdecydowała się na złożenie wniosku, z uwagi na fakt, że projekt został połączony z remontami remiz strażackich i pojawiły się obostrzenia związane z epidemią.

Urząd Marszałkowski ogłosił drugi nabór i wówczas przy pomocy pracowników Referatu Funduszy i Monitorowania Strategii Rozwoju Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie złożono wniosek na zadanie pn. „Wsparcie finansowe gmin z przeznaczeniem dla jednostek OSP z terenu Województwa Małopolskiego na zakup samochodów w 2020 r”.

W wyniku pozytywnej oceny wniosku i przyznanego dofinansowania zakupiono używany samochód osobowy na 9 miejsc od autoryzowanego dealera Opla w Warszawie (rok produkcji 2018).

Koszt zakupu samochodu pożarniczego  – 95 000,00 zł

  • Środki własne OSP Miechów – 55 000,00 zł
  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – 20 000,00 zł
  • Gmina Miechów – 20 000,00 zł.

Ponadto, OSP w Miechowie przy pomocy finansowej gminy, dostosowała pojazd do wymogów samochodu specjalnego – pożarniczego.

Wydatki na dostosowanie przedstawiają się następująco:

OSP Miechów – zakup generatora, głośnika, oznakowanie pojazdu i wykonanie platformy bagażowej ze stali nierdzewnej – kwota 5 200,00 zł.

Gmina Miechów – zakup lampy zespolonej (tzw. belki) oraz lamp pojedynczych – 2 168,00 zł

Zarząd OSP Miechów składa podziękowanie dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miechów za wsparcie finansowe przekazane na zakup pojazdu.

Składamy również podziękowanie dla Pana Piotra Tkaczewskiego - właściciela Firmy Projekt Leasing za pomoc w poszukiwaniu samochodu i fachowe doradztwo.

Inf. i foto: UM Miechów

Miechów - najnowsze informacje