środa, 16 sierpnia 2023 05:49

Między parą doszło do kłótni. W mieszkaniu było malutkie dziecko

Autor Katarzyna Jamróz
Między parą doszło do kłótni. W mieszkaniu było malutkie dziecko

Spożywanie alkoholu przez rodziców opiekujących się dziećmi może mieć poważne konsekwencje prawne. Nietrzeźwi rodzice, którzy swoim zachowaniem narażają zdrowie i życie dziecka na niebezpieczeństwo, podlegają karze do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (2 sierpnia) około godziny 3:20 dyżurny olkuskiej policji przyjął zgłoszenie od kobiety, którą były partner miał wyrzucić z domu.

– Na miejsce dyżurny wysłał patrol policji. Policjanci przeprowadzili rozmowę z kobietą, która powiedziała, że pomiędzy nią a jej byłym partnerem doszło do sprzeczki. W trakcie kłótni zgłaszająca opuściła mieszkanie i zostawiła w nim swoje dwuletnie dziecko. W tym czasie były partner zamknął jej drzwi i nie chciał wpuścić do środka. Jednym z powodów sprzeczki miał być problem alkoholowy kobiety. Funkcjonariusze mając podejrzenia, że para może być nietrzeźwa, zbadali stan ich trzeźwości. Po zbadaniu rodziców dziecka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że oboje rodziców jest pijanych – informuje olkuska policja.

Matka miała prawie 1 promil alkoholu, a ojciec blisko 1,5 promila. W takim stanie „opiekowali się” małoletnim synem. Dziecko przekazano pod opiekę babci, a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na Policję. Funkcjonariusze będą ustalać czy rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka. O tej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny.

Funkcjonariusze apelują do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na takie sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. – Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży – dodaje policja.

Inf. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka