poniedziałek, 1 sierpnia 2022 10:56

Międzynarodowe podium na zakończenie cyklu Plaży Open w Myślenicach

Autor Marzena Gitler
Międzynarodowe podium na zakończenie cyklu Plaży Open w Myślenicach

Tegoroczny cykl Plaża Open dobiegł końca. W ostatnim turnieju na myślenickim Zarabiu w rywalizacji Grand Prix Małopolski mężczyzn triumfował czeski duet Frantisek Pihera/Matyáš Ježek, pokonując w finale Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka, którzy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej całego cyklu. Zmagania kobiet wygrały Nowozelandki Shaunna Marie Polley/Alice Zeimann, natomiast w całym cyklu najlepsza okazała się Magdalena Saad, znana z występów w KS Dalin Myślenice.

Plaża Open na dobre zadomowiła się w Małopolsce i tutaj też miała swój tegoroczny wielki finał. Rozgrywki Plaży Open w Myślenicach rozstrzygnęły cały tegoroczny cykl. Turnieje wcześniej rozgrywane były też w Łodzi i Czeskim Cieszynie. Poznaliśmy więc nie tylko medalistów ostatniego turnieju, ale także najlepsze siatkarki oraz najlepszych siatkarzy w całej tegorocznej edycji Plaży Open.

Niedzielna rywalizacja Grand Prix Małopolski zarówno w turnieju kobiet, jak i turnieju mężczyzn przyciągnęła na trybuny kortu głównego usypanego na Zarabiu setki mieszkańców, turystów i fanów beach volleya. Co więcej transmisje z finałowej części tradycyjnie już przeprowadziła na żywo ogólnopolska stacja TVP Sport.

Organizatorzy w tym roku oprócz klasycznych rozgrywek, przeprowadzili w piątek i w sobotę przy sztucznym świetle widowiskowy turniej National Championships of King of The Court. To ciekawa odmiana siatkówki plażowej, w której rywalizacja toczy się na czas, a dwójkowe zespoły na boisku zamieniają się po stracie każdego punktu. Mecze również były transmitowane w telewizji. Współorganizatorem zawodów było Miasto i Gmina Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki, który brał udział w meczach finałowych, a także gali wręczenia nagród dla zwycięzców zawodów.

fot./inf. - UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje