sobota, 29 czerwca 2019 14:06

Mielec: Szkoły szykują się na podwójny nabór

Autor Marzena Gitler
Mielec: Szkoły szykują się na podwójny nabór

Mieleckie szkoły średnie przygotowują się do zdwojonego naboru do pierwszych klas. Według szacunków będzie to około 1300 absolwentów szkół podstawowych i 1200 absolwentów gimnazjów.

We wszystkich szkołach średnich z terenu powiatu uczy się jeszcze blisko 3 tysiące w uczniów. Organizacja pracy poszczególnych placówek ulegnie zmianie od 1 września. Tam gdzie to możliwe wykorzystane zostaną rezerwy lokalowe, jednak we wszystkich szkołach trzeba będzie wydłużyć proces nauczenia. Nie będzie to jednak system dwuzmianowy.

Tegoroczny – podwójny nabór jest dla nasz rzeczywiście sporym wyzwaniem – powiedział Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki. - Niemniej jednak do problemu jesteśmy dobrze przygotowani i sadzę, że sobie z nim poradzimy. Chcę uspokoić rodziców. W każdej szkole mamy zaplanowane „podwójne klasy”, i w związku z tym nie będzie wzajemnej rywalizacji pomiędzy absolwentami podstawówek i gimnazjów - dodał A. Bryła.

Dyrektorzy szkół zadbali o zwiększoną ilość nauczycieli. Nie będzie problemów z przedmiotami humanistycznymi. Pewne komplikacje mogą jednak wystąpić, jeśli idzie o przedmioty zawodowe. Być może jednak i z tym problemem uda się uporać przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego.

inf. i foto: UMM

Mielec - najnowsze informacje