sobota, 9 grudnia 2023 08:43

Mieszkanka Borzęcina doceniona w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Mieszkanka Borzęcina doceniona w Krakowie

Elżbieta Kowal, mieszkanka Borzęcina otrzymała wyróżnienie w Plebiscycie „Senior i Seniorka Roku - Poza Stereotypem”, zorganizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod patronatem Głosu Seniora.

Uroczysta gala plebiscytu, na której wręczono nagrody laureatom, odbyła się w czwartek, 23 listopada br. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. W zorganizowanym już po raz siedemnasty plebiscycie nagrodzeni i wyróżnieni zostali wyjątkowi seniorzy. W plebiscycie mogą zostać zgłoszeni mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy ukończyli 60 lat i aktywnie działają w organizacji pozarządowej, klubie seniora, czy uniwersytecie trzeciego wieku, a swoim zaangażowaniem udowadniają, że są osobami poza stereotypem.

Kandydatki i kandydaci do tytułu Seniorki i Seniora Roku mogą być zgłaszani przez organizacje pozarządowe, podmioty kościelne, jednostki pomocy społecznej, instytucje kultury, administrację publiczną oraz osoby fizyczne.

W tym roku tytuł Seniora Roku otrzymali Paulina Tomczyk z Łuczyc z gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Stefan Jucha z Krakowa. Wśród wyróżnionych znalazła się Elżbieta Kowal z Borzęcina. Pani Elżbieta jest założycielką Klubu Miłośników Książki, w ramach którego spotyka się z seniorami oraz czyta i omawia literaturę. W 2022 roku zainicjowała działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie gminy Borzęcin oraz była tłumaczem języka ukraińskiego, dzięki czemu w lokalnej społeczności przełamano bariery językowe.

Statuetki oraz pamiątkowe dyplomy wręczali prof. Jan Tadeusz Duda Przewodniczący Sejmiku Małopolskiego, Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Marta Mordarska, Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej w Sejmiku Małopolskim, Elżbieta Achinger Wiceprzewodnicząca Komisji, Radna Sejmiku Małopolskiego oraz Wioleta Wilimska - Dyrektor ROPS w Krakowie.

Uroczysta Galę, zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zwieńczył koncert „Jesień z Kiepurą”.

fot. UMWM

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka