poniedziałek, 27 listopada 2023 09:56

„MikoMIAUki, MikoHAUki” - mikołajki dla bezdomnych zwierząt. Pomagaj razem z nami!

Autor Małgorzata Gietner-Woszczyna
„MikoMIAUki, MikoHAUki” - mikołajki dla bezdomnych zwierząt. Pomagaj razem z nami!

Gdy nadchodzi czas świąt, pełen ciepła i rodzinnej atmosfery, warto pamiętać, że nie wszyscy mogą się nim cieszyć. W tym szczególnym okresie nasze bezdomne zwierzaki również zasługują na wsparcie i troskę. Dlatego Rada Miasta Krakowa, po raz piąty, organizuje akcję „MikoMIAUki, MikoHAUki”, aby mieszkańcy mogli stać się Mikołajami dla czworonożnych przyjaciół ze schroniska.

Serce dla Zwierząt w Krakowie

Schronisko prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami potrzebuje wsparcia przez cały rok, ale to przedświąteczny czas sprawia, że mieszkańcy chętniej otwierają swoje serca. Artur Buszek, inicjator zbiórki, podkreśla, że każda forma pomocy jest cenna, a adopcja zwierzęcia to największy dar, jaki można ofiarować.

Mikołajkowa Akcja dla Schroniskowych Mieszkańców

"MikoMIAUki, MikoHAUki" to nie tylko szansa na znalezienie domu dla bezdomniaków, ale też okazja, by wesprzeć schronisko karmą, kołdrami, zabawkami czy innymi akcesoriami. W tym roku na plakatach akcji pojawiają się Rozalia i Akira, sympatyczne twarze kampanii, reprezentujące potrzeby wszystkich zwierzaków.

Stań się Świątecznym Mikołajem

Apelujemy do mieszkańców Krakowa, by przekształcili się w "zwierzakowych Mikołajów". Każdy dar, nawet najmniejszy, jest krokiem w kierunku zapewnienia godnego życia zwierzakom w schronisku. Warto pamiętać, że najważniejszym prezentem jest serce, które można ofiarować tym czworonogom.

Lokalizacje Zbiórki Darów

Zbiórka trwa od 27 listopada do 15 grudnia. Punkty zbiórkowe rozsiane są po całym Krakowie, w tym Urząd Miasta Krakowa, Nowohuckie Centrum Kultury, Klub Sportowy Korona 1919, Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego oraz Miejsce Aktywności Mieszkańców. Szczegółowe informacje o potrzebach schroniska i lokalizacjach zbiórki dostępne są na stronie internetowej schroniska.

Fot. krakow.pl, pexels

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka