piątek, 29 listopada 2019 14:25

Mikołajkowe bajki tarnowskiej Małej Talii

Autor Marzena Gitler
Mikołajkowe bajki tarnowskiej Małej Talii

Już za kilka dni Tarnowie rusza Mała Talia, czyli festiwal teatralny przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. W programie znalazły się spektakle i musical.

To już 11.edycja festiwalu. Jak podkreślają organizatorzy, to wydarzenie dedykowane jest najmłodszym widzom, szczególnie dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Co będzie można zobaczyć podczas tej edycji? Tarnowski teatr zaprezentuje spektakl „Król Maciuś Pierwszy" na podstawie powieści Janusza Korczaka, w reż. Tomasza Piaseckiego. Maciuś nieoczekiwanie zostanie królem, zacznie rządzić krajem, decydować i wydawać polecenia dorosłym. W spektaklu, razem z aktorami tarnowskiego teatru, w roli Króla Maciusia gościnnie występują chłopcy wyłonieni w castingu: Oliwier Jaworecki, Dominik Jeziorek i Igor Świerczek.
Do udziału w tegorocznej Małej Talii zaproszono zespoły dzieci i młodzieży, które przygotowały swoje przedstawienia. Jako pierwsi zaprezentują się uczniowie tarnowskich szkół, z klas V- VIII w musicalu „Newsical. To opowieść o szczęściu, przyjaźni, a także o samotności, niezrozumieniu i pułapkach współczesnego świata.

Z kolei uczniowie Zespołu Szkół dla niesłyszących i słabosłyszących w Tarnowie wystąpią w spektaklu muzyczno – tanecznym „Królowa Śniegu". W baśniowy sposób ukażą świat wartości, pokażą że prawdziwa przyjaźń potrafi skruszyć nawet najtwardszy lód.

„Elfy Trzy” to przedstawienie przegotowane przez Teatr Kultureska. Roztańczone elfy rozśmieszą swoimi psotami do łez. Spektakl zawiera edukacyjny morał i wprowadza dzieci w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

W trakcie Małej Talii, w przedstawieniu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, w reż. Arkadiusza Klucznika, wystąpią również aktorzy z Teatru Lalek „Rabcio” z Rabki – Zdroju. Podczas pewnej bardzo srogiej zimy Kronikarz Koszałek Opałek wyruszy na poszukiwanie wiosny i spotka między innymi dzieci piekące ziemniaki w ognisku, lisa Sadełko, Cygana czy tytułową sierotkę Marysię.

Bilety można nabyć na stronie: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/. Mogą być oryginalnym i ciekawym pomysłem na mikołajkowy prezent dla najmłodszych.

Program:

1 grudnia, godz. 16:00 - "Newsical musical dziecięcy", Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie, Duża Scena, cena: 10 zł

2 grudnia, godz. 9:00 i 11:00 - "Elfy Trzy" Teatr Kultureska, Duża Scena, cena: 20 zł

3 grudnia, godz. 9:30 i 11:30 - "O krasnoludkach i sierotce Marysi", Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce – Zdroju, Duża Scena, cena: 20 zł

4 grudnia, godz. 9:00 i 11:00 - "Królowa śniegu", Zespół Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo słyszących w Tarnowie, Duża Scena, cena: 5 zł

5 i 6 grudnia, godz. 9:00 i 11:00 oraz 7 grudnia godz. 16:00 - „Król Maciuś Pierwszy” Duża Scena, cena: 18 - 20 zł

Inf. i foto: UM w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje