wtorek, 11 kwietnia 2023 12:37

Myślał, że już nie jest poszukiwany. Wpadł po 13 latach

Autor Katarzyna Jamróz
Myślał, że już nie jest poszukiwany. Wpadł po 13 latach

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali 45-latka, który od 13 lat był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna miał odbyć karę więzienia za popełnione przestępstwo.

13 lat temu, Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec mieszkańca gminy Andrychów karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz dozór kuratora.

– Mężczyzna jednak uchylał się od kuratorskiego dozoru i opuścił teren Polski. W związku z powyższym wadowicki sąd zarządził wykonanie kary pozbawiania wolności, ponadto wydał za mężczyzną list gończy

– relacjonuje asp. Agnieszka Petek-oficer prasowa KPP w Wadowicach.

Policjanci z andrychowskiego komisariatu, którzy prowadzili poszukiwania, przez 13 lat uzyskiwali informacje potwierdzające pobyt poszukiwanego w różnych krajach Unii Europejskiej. Pod koniec marca poszukiwany mężczyzna, z uwagi na brak możliwości wyrobienia nowego dokumentu tożsamości za granicą oraz posiadając informację, że jest stroną innego postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Komisariat Policji w Andrychowie i wadowicką Prokuraturę, skontaktował się z organami ścigania.

– Funkcjonariusze zaproponowali mu stawiennictwo w jednostce Policji w celu wyjaśnienia sprawy. Ku ich zaskoczeniu, mężczyzna stawił się w poniedziałek (3 kwietnia) w andrychowskim komisariacie, gdzie został zatrzymany. Jak stwierdził, zapomniał o ciążącym na nim wyroku i nie spodziewał się, że po upływie 13 lat ktokolwiek pamięta o jego sprawie

– informuje rzeczniczka.

Zgodnie z dyspozycją sądu, 45-latek został doprowadzony do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Inf. KPP Wadowice
Fot. Ilustracyjne

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje