wtorek, 21 lutego 2023 10:00

Myślała, że pomaga znajomej. Prawda okazała się inna

Autor Katarzyna Jamróz
Myślała, że pomaga znajomej. Prawda okazała się inna

85-letnia mieszkanka Nowego Targu została oszukana metodą „na wypadek”. Kobieta myśląc, że pomaga znajomej przekazała 20 tysięcy złotych mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania.

W piątek (17 lutego) oszuści metodą „na wypadek” podjęli próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców powiatu nowotarskiego. Seniorka z Nowego Targu, która w południe odebrała taki telefon, uwierzyła oszustowi w opowieść, że jej znajoma spowodowała wypadek drogowy. Żeby uniknąć pobytu w więzieniu, 85-latka musiała jej pomóc i przekazać pieniądze mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania.

Świadkiem przekazania gotówki „kurierowi” była jej sąsiadka, która od razu zorientowała się, że seniorka mogła paść ofiarą przestępstwa. Sąsiadka zmusiła mężczyznę do oddania pieniędzy i o całym zdarzeniu poinformowała nowotarską policję. Mężczyzna został zatrzymany, a 85-latka odzyskała swoje oszczędności. W tej sytuacji sąsiedzka pomoc i czujność okazała się nieoceniona. 65-latek z powiatu nowotarskiego, który pracował dla oszustów usłyszał zarzut z art. 286 kk i grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy.

Inf. KPP Nowy Targ
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje