piątek, 11 września 2020 11:43

Myślenice. Stowarzyszenie Sportownia wywalczyło 2 miejsce w Polsce w speed-ballu!

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Stowarzyszenie Sportownia wywalczyło 2 miejsce w Polsce w speed-ballu!

W miniony weekend odbywały się V Mistrzostwa Polski i I Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy trenujący przy Stowarzyszeniu Sportownia wywalczyli 2 miejsce w ogólnopolskim rankingu klubów.

W zawodach wystartowało 57 zawodników z różnych stron Polski. Stawką w grze były nie tylko miejsca na podium, ale również tytuł Klubowego Mistrza Polski, gdyż zawody po raz pierwszy w historii odbyły się w formule zawodów klubowych. Zawody odbyły się w się w hali sportowej KS Orzeł w Krakowie.

Oprócz konkurencji indywidualnych jak gra singlowa czy super-solo rozgrywane były gry deblowe oraz sztafeta. Gra deblowa jest najbardziej widowiskową konkurencją w speed-ballu, jednak wymaga dużego doświadczenia i zgrania w parze, podobnie jak rywalizacja sztafetowa wymagająca współpracy czwórki zawodników.

Stowarzyszenie Sportownia do rywalizacji wystawiło szesnastu najlepszych zawodników trenujących w trzech sekcjach. Po zaciętej dwudniowej rywalizacji speed-balliści z regionu wrócili z medalami i kilkoma tytułami mistrza i wicemistrza Polski, dzięki czemu Sportownia znalazła się na drugim miejscu w rankingu najlepszych klubów.

Wróciliśmy z zawodów z tarczą madali i drugim miejscem w rankingu klubowym. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Jestem dumny z mojej drużyny. Za nimi setki godzin treningów, które przyniosły wspaniałe efekty.” – podkreśla Zbigniew Bizoń – trener sekcji speed-ball

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 6 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia z Gminy Myślenice. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu z Województwa Małopolskiego.

Myślenice - najnowsze informacje