poniedziałek, 23 stycznia 2023 10:03

Na moście Piastowskim pojawił się niespodziewany gość. Policja musiała wstrzymać ruch

Autor Norbert Kwiatkowski
Na moście Piastowskim pojawił się niespodziewany gość. Policja musiała wstrzymać ruch

Kierowcy podróżujący mostem Piastowskim w Oświęcimiu musieli zachować dużą czujność, ponieważ na jezdni pojawił się tajemniczy gość. Jak wynikało z relacji, spacer urządził sobie łabędź.

Policjantki, które otrzymały zgłoszenie, natychmiast wstrzymały ruch, po czym  razem z jednym z kierowców wskazały królewskiemu ptakowi właściwy  kierunek i bezpiecznie sprowadziły go z mostu na brzeg  rzeki Soły.

Tego samego dnia o godzinie 8 na ulicy Orląt Lwowskich do policjantek podeszła mieszkanka  Oświęcimia. Kobieta przekazała, że podczas spaceru z psem dołączył do  niej inny pies. Z jej relacji wynikało, że mógł się zgubić lub został  porzucony.

Funkcjonariuszki zajęły się psiakiem. W rozmowie z inspektorkami OTOZ Animals ustaliły,  że  piesek ma wszczepiony chip, lecz niestety nie został on zarejestrowany  przez właściciela. Policjantki zrobiły psiakowi zdjęcie i przesłały je  na portale społecznościowe z informacja o poszukiwaniach właściciela.  Następnie  piesek trafił do schroniska, które  również zamieściło informację o odnalezieniu psiaka. Po kilkudziesięciu  minutach właścicielka zgłosiła się po psiaka w schronisku.

Inf. KPP w Oświęcimiu Fot. Zdjęcie poglądowe/Unsplash

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka