środa, 22 lutego 2023 15:29

Na spotkaniu z Bidenem przypomnieli o tym, o czym zapomnieli rządzący. Wśród nich burmistrz z Małopolski [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Na spotkaniu z Bidenem przypomnieli o tym, o czym zapomnieli rządzący. Wśród nich burmistrz z Małopolski [WIDEO]

"Demokracja to wolne i uczciwe wybory, a przestrzeganie prawa przez rządzących, wolność słowa, to podstawowy fundament praw obywatelskich" - przypomnieli samorządowcy z Ruchu Tak! Dla Polski obecni w Warszawie podczas przemówienia Joe Bidena. Wśród nich był burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Samorządowcy wzięli udział w spotkaniu z goszczącym w Warszawie prezydentem Stanów Zjednoczonych i wysłuchali jego przemówienia. - Pokój! Pokój na Świecie! Pokój na Ukrainie! Nie ma nic ważniejszego we współczesnym świecie, jak niesienie przesłania pokoju! Dziś najważniejsze jest przeciwstawianie się wojnie, okrucieństwu, przemocy, która dotyka wielu ludzi. Pragniemy dla wszystkich dotkniętych wojną na Ukrainie i we wszystkich zakątkach świata wspólnie dziś wykrzyczeć, że jesteśmy z Wami od pierwszych dni waszych nieszczęść. Zawsze mogliście liczyć na pomoc samorządów i zapewniamy, że to się nigdy nie zmieni. Jednocześnie mamy nadzieję, że jak najszybciej wszyscy zamieszkacie w wolnej ojczyźnie i swoich rodzinnych domach - zapewnił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Burmistrz Wieliczki opublikował swoją relację z pobytu w Warszawie w związku z wizytą Joe Bidena.

#Warszawa #RuchSamorządowyTAKdlaPolski

Opublikowany przez Artura Kozioł Wtorek, 21 lutego 2023

Samorządowcy z Ruchu Tak! Dla Polski obecni w Warszawie podczas przemówienia Joe Bidena podsumowali udział w spotkaniu z prezydentem USA.

Dziś również na Placu Zamkowym i podczas przemówienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, Prezydenci Miast,...

Opublikowany przez Ruch Samorządowy Tak Dla Polski Wtorek, 21 lutego 2023

"Dziś również na Placu Zamkowym i podczas przemówienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, Prezydenci Miast, Burmistrzowie, Wójtowie, Samorządowcy zgromadzeni w  Ruchu Samorządowym Tak! Dla Polski jeszcze raz pragną podkreślić, jak ważne jest: przestrzeganie konstytucji, udział obywateli w sprawowaniu władzy, niezależność sądów, samodzielność samorządów. Wspólnie chcemy zawołać głośno, że demokracja to wolne i uczciwe wybory, a przestrzeganie prawa przez rządzących, wolność słowa, to podstawowy fundament praw obywatelskich!

Wszyscy patrzymy na współczesny świat i dostrzegamy, jak ważne jest przestrzeganie tych najważniejszych zasad. Istotne jest również, aby w tak ważnym momencie - na Placu Zamkowym powiedzieć  głośno o problemach, które dotykają naszych mieszkańców w konsekwencji pandemii i odczuwalnej wojny na Ukrainie. Dziś staje się konieczne szybkie wsparcie opieki medycznej, edukacji i gospodarki. Rozpoczęcie procesu niwelowania skutków biedy i wielu negatywnych zjawisk związanych z codziennym życiem mieszkańców. Potrzebujemy wsparcia dla usług społecznych, które pozwalają mieszkańcom sprawnie funkcjonować. Niech to nasze wspólne spotkanie będzie apelem o odrzucenie drogi centralnego zarządzenia i wybraniem kierunku obywatelskiego, solidarności społecznej" - napisali w poście.

fot. Fb. Ruch Samorządowy Tak Dla Polski

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka