środa, 13 marca 2024 10:33

Nagle zobaczył wybiegającego ze sklepu mężczyznę i próbującą go złapać ekspedientkę. Postanowił działać

Autor Mirosław Haładyj
Nagle zobaczył wybiegającego ze sklepu mężczyznę i próbującą go złapać ekspedientkę. Postanowił działać

Policjant z Krakowa pomógł w złapaniu mężczyzny, który uciekł ze sklepu w Słomnikach, nie płacąc za zakupy.

Zastępca Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komisariatu Policji I w Krakowie, będąc 4 marca w Słomnikach, zauważył wybiegającą ze sklepu za mężczyzną ekspedientkę. Policjant zobaczył, jak wsiadł]' do samochodu i zaczął odjeżdżać z parkingu.

Funkcjonariusz, nie zastanawiając się, natychmiast ruszył za uciekinierem powiadamiając o całej sytuacji oficera dyżurnego policji i  przekazując na bieżąco informacje o swoim położeniu. Jak się okazało, rabuś zakończył swoją podróż na jednej z ulic w Miechowie. Gdzie skierowany został policyjny patrol. Na miejscu mundurowi zastali krakowskiego funkcjonariusza, który wskazał pojazd a w nim mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież w sklepie. Policjanci wylegitymowali 27-latka, który przyznał się do kradzieży. Ponadto w samochodzie policjanci ujawnili skradziony towar

– przekazuje policja.

Jak się okazało, mężczyzna ukradł alkohol oraz artykuły spożywcze. 27-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu Policji w Słomnikach. W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że kilka dni wcześniej w tym samym sklepie mężczyzna dopuścił się podobnego zachowania. Teraz grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Inf.: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka