sobota, 15 stycznia 2022 09:05

„Najgorszy możliwy wariant”. RCB wysyła potajemne ostrzeżenia o kolejnej fali epidemii Covid-19

Autor Mirosław Haładyj
„Najgorszy możliwy wariant”. RCB wysyła potajemne ostrzeżenia o kolejnej fali epidemii Covid-19

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało podmiotom zarządzającym infrastrukturą krytyczną (m.in. dostarczającym prąd i gaz) ostrzeżenie w związku z piątą falą epidemii koronawirusa.

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed piątą falą epidemii koronawirusa, której szczyt ma przypaść na koniec stycznia 2022 roku.

Redakcja tvn24.pl ujawniła, że RCB ostrzega państwowe podmioty, iż w związku z tym, mogą utracić nawet 30% pracowników. Spowodowany niezdolnością do stawienia się w pracy (w związku z kwarantanną czy chorobą) może uniemożliwić ciągłość działania.

– (…) przygotowując się do ich realizacji sugeruję by przyjąć jako najgorszy możliwy wariant w którym ze względu na zachorowania, izolację i kwarantannę czasowo nie będzie dostępnych 25-30 procent personelu

– czytamy w cytowanym przez tvn24.pl piśmie

Kopie pisma trafiły również do policji, Narodowego Banku Polskiego oraz spółek Skarbu Państwa: Orlenu, PGNiG czy PKP. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że dziennie może być wykrywanych nawet 100 000 nowych zakażeń.

To mocne ostrzeżenie, każe przygotować struktury spółki do znacznie większych niż poprzednio wyzwań. Nie rozumiem jednak, dlaczego każdy prowadzący biznes w Polsce nie dostał takiej wiadomości.

Inf.: Radio Zet

Polska

Polska - najnowsze informacje