piątek, 15 października 2021 06:28

Najnowsze dane o koronawirusie. Niepokoi jedna informacja

Autor Marzena Gitler
Najnowsze dane o koronawirusie. Niepokoi jedna informacja

Najnowsze dane przekazał na antenie Polsat News wiceminister MZ Waldemar Kraska. Oprócz liczby zakażeń i zgonów niepokoi go jedna informacja. Pacjenci, którzy mają podejrzane objawy, nie chcą się zbadać w kierunku koronawirusa.

2 tys. 771 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 49 osób z COVID-19 to najnowsze, dzisiejsze dane. Przekazał je na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To prawie tyle samo co wczoraj, gdy poinformowano o 3 tys. nowych przypadków zakażenia i aż 60 zgonach na COVID. To kolejny dzień, kiedy liczba zakażeń zbliża się do 3 tysięcy.

- Bardzo niepokoi mnie liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem - powiedział wiceminister. - Te liczby powinny dać do myślenia szczególnie tym osobom, które nie są zaszczepione, bo to jest ostatni dzwonek, abyśmy uniknęli tej dużej czwartej fali - dodał.

Przypomnijmy, w tym tygodniu odnotowano w sumie zgony 204 osób chorych na COVID.

Waldemar Kraska jest zaniepokojony szczególnie jedną rzeczą. - Mamy informację od naszych lekarzy, że w tym okresie jesiennym, przeziębieniowym, grypowym, pacjenci, którzy są umówieni na wizytę, nie chcą poddać się badaniu na koronawirusa - powiedział. - To jest bardzo ważne, abyśmy zdiagnozowali, czy to jest zwykłe przeziębienie, czy zakażenie koronawirusem - dodał.

W Polsce wykonuje się średnio mniej niż 40 tys. testów dziennie i pomimo jesiennego sezonu grypowego oraz wzrostu zakażeń koronawirusem ta liczba nie rośnie.  

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje