poniedziałek, 18 marca 2024 09:09

Najpiękniejsze motywujące cytaty z książek, które zawsze podnoszą na duchu

Autor Artykuł sponsorowany
Najpiękniejsze motywujące cytaty z książek, które zawsze podnoszą na duchu

Literatura jest nie tylko źródłem rozrywki oraz wiedzy, ale też inspiracji, motywacji czy pocieszenia. Książki oferują nam zarówno ciekawe historie, jak i głębokie myśli, inspirujące cytaty lub przesłania. Dobre lektury często dają odbiorcy nie tylko przyjemność z czytania, ale także niosą za sobą przekaz, który może być pomocny w trudnych chwilach. Wśród wielu literackich myśli każdy znajdzie piękne, motywujące cytaty z książek, jakie mogą być cennymi drogowskazami. Oto kilka z nich!

Słowa mają moc. Literatura może inspirować i motywować. Warto skorzystać z bogactwa świata książek. Oto garść złotych myśli, z których bije energia i optymizm. Te motywujące cytaty z książek działają na wyobraźnię oraz zachęcają do działania. Mogą rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień.

Cytaty z książek, które podnoszą na duchu i motywują

Literatura może być źródłem mądrości. Często zawiera w sobie głębokie przemyślenia na różne tematy. Książki niekiedy inspirują i mobilizują, pobudzają do zmiany. Bywają motywacją do radzenia sobie z własnymi problemami. Pomagają czasem złapać oddech, nadzieję, zregenerować siły w trudnych chwilach. Warto mieć w zanadrzu piękne cytaty z książek, by czerpać z nich moc oraz siłę.

„Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem”. Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”

„Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność… Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie”. Bolesław Prus, „Lalka”

„Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko nasz ograniczony umysł uznaje pewne zjawiska za niepojęte i nierealne. Często trzeba rozwiązać wiele równań, by przyjąć nowy sposób rozumowania. To kwestia czasu i możliwości ludzkiego mózgu”. Marc Levy, „Jak w niebie”

„Im więcej dostajesz po buzi, tym więcej możesz wytrzymać. Nie wolno tracić nadziei”. Éric-Emmanuel Schmitt, „Oskar i pani Róża”

„Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata…”. Krystyna Siesicka, „Ludzie jak wiatr”

„Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda”. Winston Groom, „Forrest Gump”

„Z każdym stworzeniem można się porozumieć, jeśli się jest jego przyjacielem. Ale trzeba być prawdziwym przyjacielem”. Frances Hodgson Burnett, „Tajemniczy ogród”

„Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat”. Michaił Bułhakow, „Mistrz i Małgorzata”

„Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata”. Elizabeth Gilbert, „Jedz, módl się, kochaj”

„Jacy piękni i dobrzy byliby ludzie, gdyby co wieczór przed zaśnięciem przywołali sobie przed oczy wydarzenia całego dnia i dokładnie się zastanowili, co w ich własnych uczynkach było dobre, a co złe. Mimowolnie próbuje się wtedy codziennie na nowo poprawiać samego siebie, z czasem bez wątpienia dużo się osiągnie”. Anne Frank, „Dziennik”

„Trzeba być odważnym i niezłomnym, trzeba dawać innym dobry przykład”. Elizabeth von Arnim, „Vera”

„Całe dobro – pomyślała – jakie nas otacza, to właśnie suma pojedynczych odpowiedzi na radosne sygnały dobrych ludzi. Ale te sygnały wysyła każdy z nas. Dobre sygnały. I złe. A im więcej wysyłamy tych dobrych, tym większe szanse, że ludzie odpowiedzą nam tym samym”. Małgorzata Musierowicz, „Kwiat kalafiora”

„Chcę żebyś była dzielna. Nie wolno ci się niczego bać […]. Świat pełen jest miłości, a wiosna dociera wszędzie”. Lucy Maud Montgomery,  „Emilka ze Srebrnego Nowiu”

Mądre i inspirujące cytaty z książek

Słowa zapisane na kartach książek mają niezwykłą moc. Warto więc szukać wsparcia w literaturze. Książki oferują czytelnikom niezliczone skarby w postaci mądrości, które mogą pomóc przetrwać nawet najtrudniejsze chwile i budować lepszą przyszłość. Dlatego warto poświęcić czas na czytanie i czerpanie natchnienia z literatury każdego dnia. Niech te książkowe cytaty będą ku temu inspiracją!

Kultura

Kultura - najnowsze informacje

Rozrywka